Wpis z mikrobloga

@aryss: To jedna z tych gier :D Czytałeś coś o niej więcej? Dużo dodatków planują wypuścić? Troszkę się boję tego "podtytułu" - zestaw podstawowy. Boję się, że to będzie studnia do której tylko będę wrzucał kasę ;)
@RottenKitten: tak czytalem, zarówno Galakta jak i FFG wrzucily juz instrukcje + ogladalem filmiki no i siedze troche na forum ffg i czytam co i jak. Tak bedzie duzo dodatkow, 1 fala ( po swietach w PL ma niby byc niedlugo to 5 statków oraz 2 paczki z mysliwcami). W wakacje ( stawiam sierpien i Gencon, beda kolejne statki ( w tym mon calamari ). Tak podstawka to troche malo bo
@RottenKitten: X-Wing to calkowicie inna skala rozgrywki i typ gry, X skupia sie na walkach mysliwcow, bardzo duze znaczenie ma pozycjonowanie sie. Gra jest tez duzo szybsza niz Armada ( nei wiem skad jestes ale jak cos w wiekszosci miast sa dosc duze spolecznosci graczy w X ktore chetnie jak cos system pokaza) . W X-wingu wiekszosc statkow ( oprocz 3 najwiekszych do innego formatu) trzyma sie skali 1:270, w Armadzie
@RottenKitten: Aktywacja naprzemienna bohaterow, oraz zmiana podejscia do linii widzenia imo bardzo fajnie sie tu sprawdzaja. Co do zakupu jak masz Desc, to pytanie jak duzym fanem jestes uniwersum :P Ja osobiscie majac jedna gre nie kupowalbym drugiej, predzej poszukal kogos kto ma i zagral/wypozyczyl. Jesli jednak bym teraz kupowal 1 z tych gier to bralbym bez wahania IA.

https://www.youtube.com/watch?v=QQvcrdDZ2Oo o a tu masz przyklad rozgrywki w X :D
@Pan-Szef: Bierz Civke bez zastanowienia. Szczególnie jeśli lubisz wersję elektroniczną. Dla mnie to niekwestionowany numer 1 wśród planszówek. Minus taki, że rozkłada się to cholerstwo długo, no i są już 2 dodatki które warto mieć.