Wpis z mikrobloga

Mirkowie którzy sprzedają swoje klucze na allegro, mam dla was ostrzeżenie przed oszustwem które wczoraj mi się przytrafiło.
Na mojej aukcji gość z niezarejestrowanego konta kupił 6 kluczy na kwotę 50,70zł. Dostałem standardowego mejla że gość wybrał sposób zapłaty a za chwilę kolejnego że kasa jest już u mnie na koncie payu "Nowa wplata od Kupującego xxx". Więc dodałem typa do znajomych na steamie, zapytałem się jakie konkretnie klucze mam mu wysłać i prawie je wysłałem. Tylko podkusiło mnie jeszcze sprawdzić na allegro czy faktycznie mam już kase na koncie. No i oczywiście nie było ;] Napisałem mu że poczekam jeszcze aż dojdzie (myślałem że serwis ma może jakieś przeciążenia). Przez dwie godziny nic nie dochodziło więc zainteresowałem się bardziej tym mejlem o dostarczeniu wpłaty.
Mejl wyglądał identycznie jak te które zawsze przychodzą po zapłacie, jednak był sfałszowany. Oryginalne mejle przychodzą z tego adresu - powiadomienia@payu.pl, jego mejl był wysłany z powiadomienia.payu@mail.com. W tym momencie byłem pewny o wałku ;)
Wszystkie odnośniki w mejlu typu nr płatności prowadzą do jakiś dziwnych stron, tutaj przykład - http://pastebin.com/dkMvrWiA
Gość oczywiście zablokował mnie na steamie. Sprawę opisałem dokładnie i zgłosiłem allegro. Jeszcze kolega @only dodał go do znajomych w celu postraszenia gimba. Jednak po rozmowie widać że uważa siebie za kozaka ;), tutaj screen z rozmowy - http://scr.hu/1w1j/arorn
Podsumowując nie zostałem oszukany przez moją ostrożność więc nie jestem stratny ale takie zagrania trzeba ostro tępić. Sprawdzajcie mirkowie wszystko dokładnie przy sprzedaży ;)
Proponowałbym zrobić "mirko effect" żeby gościa reporotwać na steamie w celu wlepieniu mu trade bana, ma sporo kluczy w ekwipunku.
Załączam też screena z tego podrobionego mejla oraz podaje jego dane :
Jego profil steam - http://steamcommunity.com/profiles/76561198047059619/
Oraz pewnie fejkowe dane które miał podane na allegro:
Maciej Lisowski
Wiertnicza 48 m.19
40-282 Wałbrzych
nr tel 668162950

#csgo #januszerynkusteam #januszebiznesu #steam #oszukujo
Czupax - Mirkowie którzy sprzedają swoje klucze na allegro, mam dla was ostrzeżenie p...

źródło: comment_CVCMK9OlwiADtSmO3zjz6FSicacPmk7c.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@Czupax: stary u mnie kiedyś gość kupił 2 klucze i wysłał lewe potwierdzenia przelewu
inny kupił podał moje dane przelewu komuś innemu ktoś myślał, że kupuje coś innego a tak na prawdę zapłacił za oszusta O_O

wszytko to oczywiście były mało błyskotliwe gimbusy
  • Odpowiedz
@Czupax: Problem jest taki, że istnieje sporo problemów w sądach z takimi wirtualnymi dowodami. Mój ojciec zajmuje się tzw. pożyczkami społecznościowymi, czyli małe kwoty, dużo osób i do tego przez internet, dlatego wiem jak wyglądają tego typu sprawy (dużo osób nie spłaca i trzeba windykować). Dochodzi do absurdów, gdy sąd uznaje dowód w postaci wydrukowanego wyciągu z konta, a już maili nie uznaje, bo to nie są wg. sądu dokumenty (muszą
  • Odpowiedz
@piotrulos: Jakby tak każde państwo akceptowało obce nakazy sądowe z automatu to gdzie byłaby autonomia? :) Na niebezpieczniku był artykuł oparty o źródło z jakiegoś ministerstwa, apropo problemów ze współpracą ze stroną amerykańską w sprawach internetowych. (gmail pozornie jest jedną z bezpieczniejszych skrzynek, jeśli chodzi o zabezpieczenia oczywiście)
  • Odpowiedz
@waruiny: Jakby ktoś był upierdliwy i chce delikwentowi dowalić, to:
Kodeks karny:

"Art.*286.*§*1.*Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. (...)

§*3.*W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  • Odpowiedz