Wpis z mikrobloga

Witam mirki ! Chciałbym was prosić o pomoc. Mój dziadek w czasie wojny był robotnikiem przymusowym w Niemczech. Obie rodziny po wojnie utrzymywały stały kontakt poprzez listy, lecz na starość mój dziadek ze względu na wiek i brak używania języka niemieckiego nie potrafi już sam odczytać tego listu . Ostatnio otrzymał wiadomość od żony swojego przyjaciela z Niemiec. Niestety nikt u nas w rodzinie nie zna niemieckiego w takim stopniu aby przetłumaczyć ten list na język polski.
Czy którykolwiek z mirków byłby w stanie przetłumaczyć ten list na język polski. Każdy taki list niezależnie co w nim jest, jest dla nich niezwykle ważny i mimo to co mój dziadek przeżył w swoich młodych latach, czuję się mocno związany z tamtą rodziną.
Pozdrawiam :)
#jezykniemiecki #wspomnienia #historia
Pobierz kwachur - Witam mirki ! Chciałbym was prosić o pomoc. Mój dziadek w czasie wojny był ...
źródło: comment_TtkFP3KYFK7veXe6HQVa58udNo9HpnDz.jpg
  • 7
@kwachur: Kochany Czesławie i Janino
Bardzo dziękuje za kartkę świąteczną, ja również życzę Wam wszystkiego dobrego i wesołych świąt.
Niestety muszę podzielić się z wami smutną wiadomością. Mój ukochany Helmut, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł 3 marca 2015 roku. Z powodu silnych bólów pleców, nie mógł już chodzić i trafił do szpitala. Zarządzono terapię przeciwbólową, potem doszło ropiejące ramię (łokcie) i musiał poddać się operacji. Na końcu, dostała się woda