Wpis z mikrobloga

Mireczky dostałem zadanie na święta z Polskiego. Mam przeczytać książkę którą mógłbym jako przykład czy argument na maturze, czyli nich ma jakiś motyw np. żydzi czy inne takie. Chodzi mi o to żeby dało się ją przyjemnie przeczytać. Jako drugą wybrałem sobie Rok 1984 Orwell'a. Znacie jakieś dobre książki które pozwoliłyby na połączenie przyjemnego z pożytecznym?
#ksiazki
  • 16
@rudy2007: Nie ten rocznik. Ja jestem 97' i mam spieprzoną maturę.
@Yduhc: Nie, Rok to jest książka którą opiszę jako drugą, nie ma to związku. Po prostu książka z wyraźnym motywem i dobrze napisana.
@Quetry: Dzięki, ogarnę
@fifny_szczun: No w sumie to nie jestem dobry w pisaniu rzeczy. Chodzi o to że mam przeczytać książkę, która nie jest w kanonie lektur, a która może być użyta jako przykład bo porusza jakiś ważny problem. Np holokaus czy inne takie.
@alpaka: Dlatego nie wiążę przyszłości z tym w czym nie jestem dobry, idę dalej na Politechnikę czy coś podobnego. Niestety matura z Polskiego jest obowiązkowa.

@Yduhc: Dobry plan, szczególnie że nie będę musiał przerywać książki którą teraz czytam, bo Metro 2033 już przeczytałem.