Wpis z mikrobloga

@Banan_Czikita: finansowanie kościoła to nie tylko utrzymywanie budynków. to też finansowanie emerytur księży, nauczanie lekcji religii na które nie pójdzie twoje dziecko, itp. fakt, do kościoła może wejść każdy, nawet satanista, ale raczej korzystać z lekcji religii już każde dziecko nie będzie...

Jako mężczyzna również mogę skorzystać?


@Gliv: in vitro jest dla par, więc jeśli Ty lub Twoja partnerka macie problemy z płodnością to jak najbardziej
@pila_mechaniczna: Ale nie rozumiesz, że chcesz abym ja(osoba która nie zgadza się na takie zabiegi z kwestii moralnych oraz nie chcę by było to refundowane) płacił na osoby które mają takie zachcianki? Chcesz wyciągnąć moje uczciwie zarobione pieniądze na coś, z czym kompletnie się nie zgadzam. Przeszkadza Ci dawanie kasy na kościół, ale in vitro już spoko bo komuś tam pomoże.
Ale nie rozumiesz, że chcesz abym ja(osoba która nie zgadza się na takie zabiegi z kwestii moralnych oraz nie chcę by było to refundowane) płacił na osoby które mają takie zachcianki? Chcesz wyciągnąć moje uczciwie zarobione pieniądze na coś, z czym kompletnie się nie zgadzam.


@Banan_Czikita: Ale co mnie to interesuje jakie Ty masz podstawy moralne i co akceptujesz, a co nie? To Twoja sprawa. In vitro zwiększa dzietność obywateli bez
@Banan_Czikita: bo invitro to o wiele powazniejszy temat niz wiara w jakiekolwiek bozki i moze pomoc wielu ludziom, niezaleznie do jakiej sekty nalezysz. jesli uwazasz ze to niemoralne to nie musisz z tego korzystac. invitro to nie jest zachcianka tylko realny sposob na zwiekszenie dzietnosci

wspieranie kosciola z pieniedzy wszystkich podatnikow to idiotyzm, powinni placic tylko wierzacy jak to ma miejsce np w niemczech.
@pila_mechaniczna: A co mnie interesują problemy jakiejś pary(np. z Poznania) co nie może mieć dzieci? To ich problem, nie mój i nie chcę łożyć na to kasy.

Jeśli chcesz zwiększyć dzietność to trzeba ludzi od tego hedonistycznego życia odciągnąć, a nie kraść pieniądzę podatników na zachcianki innych osób.

Co do kościoła- wiesz kto organizuje Wigilię, śniadania Wielkanocne, kto organizuje zbiórki odzieży, jedzenia, stara się wspierać starych kombatantów, ofiary wojen, jeździ do
Jeżeli ktoś chce mieć dziecko to musi je z czegoś utrzymać.

Tych co nie stać na in vitro nie będzie stać na utrzymanie dziecka. Chyba, że chcesz rozdawać zabiegi każdemu menelowi żyjącemu z zasiłku.


@Bakal: in vitro to wydatek ok 10 tys zł. utrzymanie dziecka to 600-800zł mies? Twój argument jest trochę inwalidą, ale zgadzam się, że osoby które nie potrafią utrzymać dziecka, nie powinny go mieć. Dlatego powinno się zalegalizować
@mentosh: Celem kościoła nie jest "pranie mózgu frajerom" jak to ładnie nazwałeś(poza tym nie musisz od razu obrażać, ja ani razu Cię nie obraziłem). Kościół czy wierzący mają prawo głosić własne przekonania co do polityki, zwłaszcza jeśli ta zezwala na rzeczy z którymi wierzący się nie zgadzają i są niemoralne. Zabieranie ludziom pieniędzy bo jakaś tam para chce mieć dzieci jest niemoralne. Podobnie jak Ciebie nie obchodzi pomoc kościoła w Afryce