Wpis z mikrobloga

Mam ważne pytanie do wszystkich korzystających z #memrise: czy macie jakieś kursy, które moglibyście szczerze polecić i które chcielibyście, aby pojawiały się na samej górze w polecanych na memrise, kiedy wybierze się polski jako swój język ojczysty? Jeśli tak, bardzo proszę o podrzucenie linków.
Chodzi o wybranie dziewięciu kursów z trzech popularnych języków (na pewno #angielski, do tego prawdopodobnie #niemiecki, a jako trzeci #hiszpanski, #francuski, #rosyjski albo nawet #norweski, w zależności od tego, który z nich ma lepsze kursy do polecenia). Do każdego z wybranych trzech języków trzeba by wybrać jeden kurs dla początkujących, jeden średnio zaawansowany i jeden dla zaawansowanych.

Grzebię już od paru dni w kursach z angielskiego i jestem załamana, bo chociaż są kursy z mnóstwem słówek, wymową i nawet memami, to prawie żaden z twórców nie dodaje do nich zamienników słów, alternatywnych wersji tłumaczenia, bez których nauka może być strasznie irytująca. (,) Więc główne wymagania są takie:
1. Brak błędów w kursie (ewentualnie sporadyczne, drobne błędy, które autor poprawia niedługo po zgłoszeniu)
2. Język bazowy słów: polski
3. Dodane wszystkie najpopularniejsze poprawne tłumaczenia danego słowa (np. ciasto --> cake/dough/batter, napój --> drink/beverage)
4. Dodana dobrej jakości wymowa

Przepraszam za wrzucenie tylu tagów, ale nie każdy obserwuje tag memrise, a chcę trafić do wszystkich, którzy już robią tam jakieś kursy - zawołam jeszcze #naukajezykow, #jezyki i kilka osób, które na pewno znają memrise, nie bijcie:
@Jabba-Dabba-Doo, @leopold22, @benq86, @epigraf, @Melisandre, @Kazus, @sheilacooper, @majas
Pobierz uczalka - Mam ważne pytanie do wszystkich korzystających z #memrise: czy macie jakieś...
źródło: comment_8ncOLyZHMUGU1NZnPxmZ7b1HSDovJabX.jpg
  • 19
@uczalka: ja niestety nie pomogę, bo tylko zacząłem, ale dość szybko odpuściłem. Potem długa przerwa i od 3 tygodni jadę niemiecki i francuski z duolingo i dopóki nie skończę, to nie będę sobie zawracał głowy innymi serwisami.
@uczalka: wierzę, że to trudne, znaleźć dobry kurs na Memrise to skarb. Głównie dlatego, że tworzenie takiego kursu na Memrise jest choć banalnie proste, to... żmudne. Jedyna automatyzacja to import csv, i to taki dość ograniczony. Dodawanie plików audio też, choć proste, to żmudne.
Miałem kiedyś plan stworzenia kursu na bazie banku słów z repetytorium maturalnego Longmana na poziom rozszerzony, takiego kompleksowego. Widząc ile to pracy, zaprzestałem na dwóch rozdziałach. Chciałem
Ja korzystam tylko z kursów ang<->ang i one spełniają twoje wymagania. Miałem takie same odczucia jak @epigraf przy próbie zrobienia własnego kursu. Klikania jest zbyt dużo żeby zrobić kompleksowy kurs w miarę szybko. Niestety powinni rozszerzyć możliwości importu i poprawić ergonomię. Mi na zamiennikach słów nie zależało bardzo ponieważ ten medal ma dwie strony, z jednej możesz podać słowo które już znasz i będzie to odpowiedź poprawna, z drugiej natomiast masz się
@epigraf: Z mojej perspektywy nagrania to akurat najmniejszy problem - do swoich kursów nagrywam sama, włączam tryb bazy danych, klikam Record i leci przez całą stronę słówek. Gdyby ktoś widział dobry kurs angielskiego z odpowiedziami alternatywnymi, ale bez wymowy, to o ile autor by się zgodził, wymowę mogę mu dograć (zatem w przypadku kursów angielskich punkt czwarty jest opcjonalny). Najchętniej bym zrobiła sama milion kursów ze wszystkiego, ale tak, jak piszesz
@sheilacooper: Kurczę, straszna szkoda, że taka bieda z tymi kursami. :( Sama robię kurs niemieckiego z bazowym angielskim, bo tak szybciej znalazłam. Do niderlandzkiego znalazłam pierwszych 1000 słów w kombinacji angielski-niderlandzki, ale potem miałam szczęście i trafiłam na dobry polski kurs do kolejnych tysięcy słów. Nie chciałabym polecać na główną stronę niderlandzkiego, bo to jednak mało popularny język do nauki, ale wygląda na to, że znalazłam jeden z niewielu dobrych kursów.
@uczalka: Ja robię tak jak @sheilacooper tyle że po angielsku uczę się francuskiego i też z pierwszego kursu jaki wyskoczył. Jak będziesz miała jakiś godny polecenia kurs polski - rosyjski to mnie wołaj, bo moja mama właśnie dzisiaj pytała czy nie znam czegoś takiego.
@mike78: Nie, angielski mam już opanowany, niemiecki szlifuję, uczę się niderlandzkiego, hiszpański kiedyś zaczęłam, ale teraz następny w kolejce jest czeski. ;) Ale to jest lista potencjalnych języków do polecania na stronie głównej memrise. Zostałam poproszona o wskazanie kursów, które można by tam było wyświetlać, żeby ludzie mogli do nich łatwo trafić.
@uczalka: Rozumiem. Myślałem, że jesteś w rozterce czego się uczyć. Jak rozumiem masz dobry powód, żeby uczyć się niderlandzkiego, bo jeśli miałbym coś doradzić to raczej hiszpański najpierw. Prosta rzecz, jest to język który otwiera potężną część świata, podobnie jak angielski.
@uczalka: Powodzenia. Aczkolwiek moja prywatna opinia jest taka, że uczenie się dla zabawy to trochę strata czasu. Skoro już się poświęca czas i wysiłek, to o wiele lepiej byłoby z tego osiągnąć jakąś korzyść. Taką korzyścią jest chociażby możliwość porozumiewania się z różnymi ludźmi. Z Holendrami można spokojnie się dogadać po angielsku, więc może ten cały wysiłek lepiej byłoby skierować na język rosyjski, francuski, hiszpański (o chińskim już nie mówię, bo
@Tomus_Wspanialy: Dzięki za opinię. Ten już akurat przeglądałam, bo jest obecnie w polecanych - ogromna szkoda, że nie ma alternatywnych znaczeń wielu słów, bo z nimi byłby niemal idealny. Spróbuję może namówić twórcę na dodanie zamienników...
@Tomus_Wspanialy: To też jest ok, bo zawęża odpowiedź do jedynej, która pasuje do wszystkich znaczeń, ale w wielu przypadkach podane jest tylko jedno znaczenie - np. "maź" - i dodana jest tylko odpowiedź "gunk", kiedy pierwsze skojarzenie (przynajmniej moje i słownika) to raczej to "slime":

1. slime, gunk, gunge