Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanie. Wraz z 3ką znajomych wybieramy się w miesiącu lipcu do Norwegii do pracy (truskawki). Zastanawiamy się między podróżą samolotem a samochodem. Wstępnie koszt samochodem w obie strony łącznie z przeprawą promem wynosi 1000zł na paliwo. Samolot do Norwegii spokojnie da radę zaleźć za 200-300zł w obie strony. Na + samolotu szybkość przejazdu, ale zabierzemy mniej rzeczy (jedziemy na cały miesiąc) i nie zabierzemy jedzenia które w Norwegii jest dość drogie, a które planujemy zabrać na cały miesiąc gdybyśmy jechali autem. Poradzicie coś, co wybrać?

#pytanie #podroze #norwegia
  • 24
@parathormon: Kto wami niby zabronił zabrać bagaż rejestrowany? Poza tym lecąc ryanairem zmieści się bardzo dużo rzeczy, bo możecie mieć główny bagaż 10kg, których i tak nikt nie sprawdza oraz mniejszy bez żadnych limitów wagi więc można #!$%@?ć konserwami. Bagaż rejestrowany chyba do 15kg za 80zł jest. U innych przewoznikow moze troche taniej.

Raczej bym bral pod uwage na to, ze transport z lotniska bedzie drogi a te truskawki beda na
@parathormon: Auto daje Ci możliwość swobodnego poruszania się, choć weź poprawkę na bramki wjazdowe do miast i na odcinkach autostrad, tuneli, mosty itp. Samolotem jesteś szybko i nawet dużo weźmiesz bo wizzair daje Ci 31kg bagażu rejestrowanego. Tyle że aby dostać się z punktu A do punktu B często będziesz płacić gruby hajs. Co do promu to ssasnitz-trelleborg hyba 4h płynie.
@parathormon: jedziecie zarobić czy na wakacje? Jak zarobić to samolot! Nie jeździcie autem = nie wydajecie ;)
Ps. Ja z "Polski" do Oslo mam 1400km przez sassnitz-trelleborg. Jadę i płynę 15-18h zależnie od pory dnia. Koszt: lpg 1500kr (po cenach norweskich) prom 1200kr. W dwie strony to około 7000kr czyli 3500zł (po cenach norweskich) auto pali mi na trasie 16l gazu/100km.
To baaardzo dziwne, że was będzie kosztować podróż 4000zł... Albo
@parathormon: są też promy towarowe, chyba z tt line, tam przeważnie jeżdżą tiry, ale zabierają tez ileś tam osobówek, prom jest dużo tańszy, jest też kajuta i 2 posiłki w cenie biletu, tylko jedynym minusem tego jest to ze, nie można rezerwować, więc trzeba być ze 3 godziny wcześniej. Płynie ze Świnoujścia do Trelleborga :)