Wpis z mikrobloga

Ostatnio, po obejrzeniu evangeliona, jaram się starożytną technologią z lat 80' kasety audio, VHS, walkman, stare komputery odtwarzacze DVD VHS dyskietki itp.
Niestety uodziłem się za późno i na żywo nic z tych rzeczy nie widziałem. Te światełka, wyświetlacze musiało epicko w pokoju wyglądać. A teraz wsyztko jakieś takie bez życia.

I oczywiście jako weeb jaram się mocno tymi rzeczami w anime, naściągałem mnóstwo gifów i szukam anime z taka tematyką. Jak coś możecie polecić będę wdzęczny, dodam se do kolejki oglądania xD

#anime #80s #animedyskusja #gif
siemankooo - Ostatnio, po obejrzeniu evangeliona, jaram się starożytną technologią z ...

źródło: 23489ryweodnm23 1357 (4)

Pobierz
  • 30
@siemankooo: A ja wcale nie tęsknie za tym całym gownem, może trochę za komputerem z Windows 95/98 i graniem w age of empires czy carmegeddon z ziomeczkami.
Stara technologia była prymitywna, zawodna i niewydajna. Używanie walkmana, a nawet dużo późniejszych odtwarzaczy mp3 to z dzisiejszej perspektywy straszny archaizm. O dyskietkach czy VHS nie wspominając.
@siemankooo: Wszystkie te sprzęty możesz kupić za grosze obecnie, bo to w zasadzie elektrośmieci. Tak jak pisze @jaqqu7 wszystkie te technologie słusznie odeszły do lamusa. Kasety się degradowały i mogło wciągnąć taśmę, dyskietki gubiły dane, a stare komputery potrzebowały wieków by wykonać operację które dzisiaj zajmują ułamek sekundy. To jest fajne jak widzisz w wyidealizowanej formie w anime, człowiek który to pamięta za tym nie tęskni ani trochę xD Komputer włączał
Ale to była gówniana technologia. Przewijanie, modlenie się żeby czasem przypadkiem taśmy nie wzięło, degradacja obrazu i dźwięku po wielokrotnym obejrzeniu...


@jaqqu7: to wina badziewnych magnetowidów. O HI-FI w VHS słyszał? :P
@siemankooo: a ja bardzo dobrze wspominam czasy kaset magnetofonowych, VHS, kablówki, windowsa 95 i raczkującego internetu. Każdy sprzęt miał swój zapach, a jego obsługa wymagała zaangażowania. Owszem, wygodniej jest kliknąć teraz play i się nie skupiać na niczym, ale nie bez powodu ludzie wracają dziś do technologii sprzed 2 czy 3 dekad. To ma swój klimat i jest po prostu inne. Nie brakuje ludzi, którym to się po prostu podoba.