Wpis z mikrobloga

@staryhaliny: Dlaczego utrudnić? Zmiana końcówki wyrazu to chyba nie jest matematyka wyższa, tylko raczej podstawowa umiejętność językowa.

Musisz pojąć, że język się zmienia i jest to proces naturalny. To, że dana zmiana ci się nie podoba, nie ma najmniejszego znaczenia.

Nie będę robił ci wykładu z ideologii gender, ale jeżeli zainteresujesz się tematem, to na pewno zrozumiesz, że taka zmiana języka jest nie tylko nieunikniona, ale też potrzebna.
@ripp1337: Nie znam mniej nacechowanego płciowo słowa niż "dramaturg", colego. A poza tym z twoich wypowiedzi wynika, że gender to jednak ideologia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żadne zmiany w semantyce nie są potrzebne, póki nie dochodzi do częstych nieporozumień na jakimś punkcie. W naszym języku rodzaj gramatyczny rzeczownika raczej nie sprawia problemów.
@Breaux: Oczywiście, że gender to ideologia, nie neguję tego. Co jeszcze nie zmienia faktu, że jest to ideologia pod niektórymi względami sensowna. Chyba, że jedyne, co wiesz o tej ideologii, to to, co serwują na ten temat media.
A co ma moja wiedza na temat ideologii gender wspólnego ze procesem przemiany syntaktyki języka polskiego? Nie spotkałem się dotychczas z sytuacją, by ktoś pomylił sobie jakiegoś dramaturga z jakąś dramaturg z powodu braku żeńskiego formantu w owym słowie. Tworzenie łamańca językowego w tym przypadku jest zwyczajnie zupełnie zbędne.
@ripp1337: Takie sa fakty, KTO upowszechnia te terminy, jak nie lewica ?
Przykre, że nie umiesz sie z tym pogodzic i myslisz, ze jakbzarzucisz zabawnym tekstem, to magicznie zastąpi to merytoryczne argumenty.

Odpowiedziales jedynie pyskówką i argumentum ad personam.
Zero merytoryki.
Ale czego oczekiwać po ... lewakach ;] .


że jest to ideologia pod niektórymi względami sensowna.


xDDD nie.


Chyba, że jedyne, co wiesz o tej ideologii, to to, co serwują
@Laserade: Nie rozumiem, czemu sensownym zarzutem wobec ideologii ma być to, że jej twórcy posługiwali się nienaukowymi metodami. Ideologia to nie nauka. To sposób patrzenia na świat (coś jak "korwinizm").

Jeżeli spojrzysz na naszą kulturę i społeczeństwo, a szczególnie ostatnie 100-150 lat, to dostrzeżesz, że pojęcia "sex" i "gender" coraz silniej się oddalają. Jest to efekt przekształceń w społeczeństwie, nauce, technologii, gospodarce, polityce. W dalszej kolejności na uwagę zasługuje to, że