Wpis z mikrobloga

Mam problem z moim #oneplusone #oneplus a konkretnie z jego aparatem.
Gdy korzystam z aplikacji Aparat Google przy włączonym flashu - robi mi zdjęcia podzielone na pół(załącznik). Gdy wyłączę flasha to wszystko jest normalnie, ale nie zawsze można tak robić zdjęcia...

Tak samo jest w przypadku korzystania z aplikacji HD Camera Ultra.

Gdy z kolei korzystam z domyślnego aparatu OnePlusa - nie ma takiego problemu.

Od razu uprzedzam ze nie mam zamiaru korzysać z domyślnej aplikacji ponieważ zdjęcia wychodzą bardzo rozmazane a w Google Camera obraz łapany jest szybciej i jest ostrzejszy.

Nie przywracałem jeszcze ustawień domyślnych, nie mam roota, nie instalowałem roma z neta(tylko oficjalne aktualizacje) a ostatnio dostałem powiadomienie o aktualizacji do Lollipop(co też zrobiłem) ale przy zdjęciach nie ma zmian... ponowna instalacja aplikacji też nie pomaga...

gumis112211 - Mam problem z moim #oneplusone #oneplus a konkretnie z jego aparatem.
...

źródło: comment_4xnx3ED4Vs2UTQqz2Xn8tUaR13FgVorN.jpg

Pobierz
  • 11
@gumis112211: nie, raczej na odwrót ;P
Podaj dane z exif (w szczegółach pliku powinno być info o migawce itp) - możesz z obu aparatów dać, zobaczymy jaka róznica wtedy jest.

@sirgorn: Nie wiem dokładnie jakie dane Cię interesują, wybrałem takie które mi wydają się ważne:

Ogniskowa: 3,79 mm
przesłona f/2,0

Google Camera:
Czas ekspozycji: 33s
Lampa wymuszona
Szybkość ISO ISO-148

Aparat OPO:
Czas ekspozycji: 59s
ISO-100

Co ciekawe w telefonie pokazuje mi, że w obydwu przypadkach nie została użyta lampa błyskowa