Wpis z mikrobloga

Mirki, potraficie wywoływać szum w uszach na zawołanie? #kiciochpyta
Zawsze śmieję się z siebie w duchu, kiedy wykonując jakąś głośną czynność w nocy automatycznie to robię i wydaje mi się, że dzięki temu jest ciszej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałam dowiedzieć się jak to się odbywa, co wtedy dzieje się w uchu ale niestety nie wiem jak/gdzie szukać (sama nie wiem jak to robię, stawiam na mięśnie bo po dłuższym "wywołaniu" czuję takie zmęczenie jak po długim napinaniu mięśnia) . Google tylko wywala milion stron o tym jak radzić sobie z szumami, jakie są ich przyczyny, czego mogą być objawem itd. Ktoś jest w stanie to wytłumaczyć lub polecić jakąś książkę/artykuł/cokolwiek? #medycyna
  • 28
@Stach93: Z psychiką wszystko u mnie w porządku :)
@MasterYoda: Nie wykluczam tego, jednak wydaje mi się, że to ucho. Ciężko mi to określić (może dlatego nie potrafię znaleźć nic w internetach ( ͡° ʖ̯ ͡°) ), to takie jakby zatykanie ucha bez użycia rąk, a efektem jest lekki szum. Kiedy wychodzę spod prysznica i to robię czuję "chlupotanie" w przewodzie słuchowym.
@Nyana: Ja myślę, że szumi ci w uszach stale, tylko dzięki zjawisku habituacji i przystosowania nie zwracasz na to uwagi, natomiast gdy celowo kierujesz swoje skupienie na ten szum, to go słyszysz.
@tHoePs: Mogłabym się zgodzić, gdyby nie to, że od dwóch godzin moje skupienie jest skierowane na szum i słyszę go tylko kiedy go "wywołam" fizycznie :P
@luke-play: Co za ulga - nie jestem jedyna! Już zaczęłam się poważnie zastanawiać nad swoim zdrowiem psychicznym, mimo że jeszcze pół godziny temu byłam przekonana, że wszystko ok :P
@melody: Chyba przybliżyłaś mnie trochę do rozwiązania bo czytając o trąbce Eustachiusza natknęłam się na mięsień napinacz podniebienia miękkiego, który napina się między innymi w trakcie ziewania. No i tak sobie poziewałam i wydaje mi się, że podczas ziewania występuje to "zatykanie ucha" o które mi chodzi :D
@Nyana: albo uszami. ja mam tak akurat z oczami. każdy niby tak umie, jak się zamyśli, to widzi rozmazany obraz, a ja sobie ustawiam soczewkę oka według kaprysu albo okularów, które akurat przymierzam, i widzę ostro przez każde kolejne do iluś tam dioptrii.
@aifeme: Jak wygrzebałeś ten wpis? :D
Coś podobnego ale chyba nie aż tak niski. Jakbym miała porównywać to kiedy podłączam słuchawki do telefonu (i nic nie leci) to przez chwilę szumią podobnie.
Przypomina dźwięki binauralne zasada ta sama dźwięk koniecznie falowanie i tonacja lekko zmienna tak jak powyżej mi pomaga wytrzeszczenie oczy przy zamkniętych powiekach zmiana rytmu przy zacisnieciu szczęki i jak wiecie już co jest grane :D
@aifeme: