Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie wczoraj w Biedronce model plastikowy bolidu F1 Revella z farbami dołączonymi.
Sklejam sobie to ustrojstwo, ale jako że nigddy nie malowałem modeli mam pytania:
Ile czekać na zaschnięcie kleju zanim zacznę szlifować? klej oryginalny contacta professional.
Farby nie mają zapachu jaki to typ farb może być? Akryl? Nie ma informacji w instrukcji

Zacząłem malować niektóre elementy, ale nie wychodzi za dobrze. Po kilku elementach jest coraz lepiej, ale są problemy.
W instrukcji pisze aby umyć wodą z środkiem myjącym jak mydło i wysuszyć, ale jak tak robię to farba nie przylega dokładnie i łatwo ją usunąć z modelu mocniejszym dociskiem palca, albo paznokciem.
Jak malować bez żadnych podkładów, bo nie mam.
Kłaść jedną warstwę ? Jak położę jedną cienką warstwę kiepsko kryje i widać mazy. Grubsza warstwa kryje dobrze mazów nie ma, ale znikają mi detale bo zostają zalane farbą.
Ile czekać aż zaschnie farba? przed dalszą obórbką elementów
Jaki macie sposób na nakładanie kalkomani bo są zaokrąglone elementy na których nie mogę jej przykleić bo sie przesuwa, a we wcięcia to w ogóle jej nie jestem w stanie wpasować bo zostaje pod nią powietrze.

Modeli nie kleiłem ponad 20 lat, ale wówczas o farby było trudno i były drogie dlatego nie malowałem. Jak już się wziąłem chciałbym oby było ładnie.
#modeledosklejania #modele
  • 2