Wpis z mikrobloga

Dobra mirki, mam taki problem. Otóż grałem sobie na iron Burgundią; zniszczyłem Francję do 1 prowincji, a następnie postanowiłem stworzyć wasala - Holandie, niestety zamiast zrobić tego uformowałem Holandie i Francja odzyskała całe terytorium a mnie okrojono w tym samym momencie do terytorium Holandii i teraz moje pytanie czy da się to jakoś przywrócić? #eu4
meiji - Dobra mirki, mam taki problem. Otóż grałem sobie na iron Burgundią; zniszczył...

źródło: comment_RJUFVFtdj6rUtfVMKJ5QCFwr9oi389go.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@BUMBOKLOK: niestety mam tylko taki save, więc albo nie mam sprzed albo mi nie wyświetla w grze. Choć wydaję mi się, że go nie robiłem (,)
  • Odpowiedz
@meiji: toczysz wojne wygrywasz przejmujesz teren ale wróg którego przejąłeś ma wobec ciebie ciągłe napięcie musisz go przekupic/czekać 2-5 lat żeby wszedł traktat o spory terytorialne i wtedy wróg traci do nich przywileje (o ile wybrałeś dobrą opcje) bo nawet po przejęciu całości jako wasal wwraca do starych granic po 8 latach wypowiada wasalizm i wypowiada ci wojne i wkoło macieju
ps. (już dawno nie grałem )
  • Odpowiedz
@meiji: Przeczytaj dokładnie opis decyzji utworzenia Holadnii. O ile dobrze pamiętam jest tam fragment, że jeśli Francja istnieje, wszystkie jej prowincje narodowe wracają do niej, dlatego należy jej się pozbyć i dopiero po tym formować Holandię.
  • Odpowiedz