Wpis z mikrobloga

ja jestem perfekcjonistą.


@pijanstwo: Muszę cię zmartwić, ale zakładanie, że wszystko co polskie, jest dobre, nie ma nic wspólnego z perfekcjonizmem.

to jest od krok od stawiania na Kujawach domów stylu chińskich pagod


Swobodne nawiązanie do amerykańskiej stylistyki nie jest nawet o 1000 kroków od "chińskich pagod na Kujawach".
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: Ale logikę, to Ty szanuj. Napisałem co innego.
W polskich miastach wolę uniknąć piramid i pagód. I jak bawimy się w reklamy a la dawne lata (bo stylizowali, tego nie da się ukryć), to bawmy się w polskie dawne lata.
I jak dolne reklamy pasują, tak ta prawa górna nie przystaje do reszty, bo jest amerykańska.
  • Odpowiedz
@pijanstwo:

a nie polska stylistyka międzywojnia czy PRL

Obcy element i tyle.

Jak coś robimy, to róbmy to dobrze.


Zakładasz, że zrobieniem czegoś dobrze jest brak obcego elementu, czyli obecność polskich motywów :^)
  • Odpowiedz
Zakładasz, że zrobieniem czegoś dobrze jest brak obcego elementu, czyli obecność polskich motywów :^)


@kocham_jeze: Tak.
Ale to zdanie nie równa się:

Muszę cię zmartwić, ale zakładanie, że wszystko co polskie, jest dobre, nie ma nic wspólnego z perfekcjonizmem.


Rozumiesz?
  • Odpowiedz
  • 0
Mi sie to nie podoba, nie jeat to zadna alternatywa dla bilbordow- wyobrazcie sobie ze liczba obecnych bilbordow odpowiadala by ilosci murali- cale #!$%@? miasto. Wole brak szpecacych reklam i ladna elewacje i bilbordy #!$%@? na neptuna przez falkpnettiego muska
  • Odpowiedz
@Flypho: Nie trafiłeś, rodzina i różowy cisną mi notorycznie od amerykanofilów. Natomiast jeśli wracamy do tradycji murali reklamowych i ogólnej stylistyki dawneh reklamy polskiej, to milo faktycznie wrócić do tradycji, a nie cisnąć nowomodę.
Wracać mamy do czego, nie potrzeba bezmyślnie malpowac usa, bo jeśli ktoś się zna i ma poczucie estetyki jakieś, to widzi że te reklamy pasują do siebie jak pięść do nosa.
  • Odpowiedz
@Flypho: Co? Przecież pisałem też wyżej o międzywojniu, do którego te reklamy nawiązują głównie. Skoro robisz mural a la międzywojnie, to nie umieszczasz postaci z amerykańskiej reklamy lat 50.
  • Odpowiedz
@kocham_jeze: okropne
wracanie do starych stylów zawsze jest kiczowate(zwłaszcza do starej ameryki), może być użyte na jakiejś wystawie ale nie jako sztuka użytkowa
architekta miejskiego powinni wywalić, już te billboardy lepsze, przynajmniej nie próbują być ładne
  • Odpowiedz