Wpis z mikrobloga

Jakie serwisy internetowe / kanały Youtube polecacie do nauki #matematyka pod kątem #matura? Na dysku mam już cały kanał Matemaks (dziennie robię 5 zadań + raz w tygodniu wyrywkowy egzamin - ogarnę całość jakoś do końca stycznia 2016). Co jeszcze? Anglojęzyczne źródła też wchodzą w grę.
  • 10
@KllI: Ja miałem ponad 90% z rozszerzonej i korzystałem z takich zbiorów:
Andrzej Kiełbasa - Matura rozszerzona (MUST HAVE)
Wydawnictwo Aksjomat - Testy Maturalne rozszerzone (MUST HAVE)
Operon - testy maturalne (w wolnych chwilach)
Matury/Matury próbne z poprzednich lat
@hilemz: podepnę się. Dodatkowo informator aktualny (+ pobierz informator dla starej matury [tej co miało technikum teraz], bo jest tam więcej zadań). Dodatkowo na stronach CKE jest jeszcze jakiś zbiór zadań (stary, ale z dodatkowym rozdziałem na nową maturę).

Z tego co możesz być pewny na matmie PR:
- zadanie na kodowanie
- pochodna optymalizująca stereometrię/planimetrię (rób tego dużo żeby nauczyć się robić bezbłędnie, bo ocenianie holistyczne)
- zadanie ze stereometrii/planimetrii
@KllI: i jeszcze jedna rada ode mnie. Jeżeli bazgrzesz (lub masz 1000 pomysłów jednocześnie), to nie żałuj tuszu i kartek, tylko drukuj arkusze w pełnych wymiarach i je rób żeby się przyzwyczaić do ilości miejsca, bo łatwo dostać "nieczytelny fragment"
@Godziu73: @psi-nos: @atomowy_grzyb: @Ibisz: Dzięki :) Co prawda znałem te źródła (prócz betterexplained), ale korzystałem z nich tylko od święta, jak czegoś nie wiedziałem... na pewno do nich wrócę.

@Smevios: @hilemz: Ogólnie to miałem nie inwestować w zbiory - mam już dwie książki z Operonu (na rok 2011 ( ) może się przyda), ale skoro polecacie te źródło, to nie będę