Wpis z mikrobloga

@kuki_1988: Fajna robota ale o fotografii marketingowej trzeba doczytać/do oglądać, słaby drugi plan, przez to zastanawiałem się czy to jakaś skamielina, czy inny ząb. Większa ogniskowa, selektywne rozmycie tła dzięki małej przysłonie + coś do skali co nie zepsuje tematu głównego.
@Afropolon: Szczerze? Nie znam się na tym ani trochę ;) Uwielbiam fotografować roślinki i robaczki, ale to ot tak tylko, a produkty fotografuję, bo muszę. Nie mam ani tła dobrego (myślę dopiero nad zbudowaniem sobie namiotu bezcieniowego), ani czasu by się tym porządnie zająć. Nawet "popiersie", na którym fotografuję wisiorki to wycinany przeze mnie arkusz papieru (marzy mi się manekin do tego). Większej ogniskowej niestety póki co nie wyczaruję, bo mam
@kuki_1988: Tło jak tło, może być jednolite dla wszystkich kreacji a możesz dywersyfikować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy odpowiednim obiektywie nie będziesz się musiała martwić o tło. Wnioskuje po kitowym obiektywie że Canon, najlepszy będzie 90 macro albo 105 macro. każde jasne tło się nada wtedy. Skala nie musi być oczywista i widoczna na pierwszym czy drugim planie - może być tłem - robisz wisiorek z rożkiem,
@Afropolon: Dzięki :) Wiesz, właśnie na zabawę w dostawianie prawdziwego rożka nie mam czasu, bo to jednak więcej zachodu dla jednej drobnej zawieszki (zwykle fotografuję więcej obiektów na raz i staram się nie więcej niż minutę na każdy poświęcać). A co do wniosków, to błędne ;) Nikon d90 i czaję się na 150 Sigmy używane, bo ma być na robaczki właśnie ;)