Wpis z mikrobloga

Cejrowski ciekawie na temat braku programu Cookies.

Szanowni, Kukiz jest krytykowany za to, że nie ma zamiaru mieć programu. Mówią, że nie istnieją na świecie partie bez programów, że to bez sensu, nabieranie wyborców Nieprawda! W USA Partia Republikańska nie ma oficjalnego programu. Jest luźną zbieraniną osobowości kandydujących z jednomandatowych okręgów. Każda z tych osób reprezentuje swój okręg wyborczy wiec siłą rzeczy musi mieć inne cele od pozostałych kolegów Republikanów. Poseł (reprezentant) zostaje posłany ze konkretnego okręgu wyborczego, by dla tego okręgu załatwić jakieś konkretne sprawy w Waszyngtonie. Zbiór tych spraw do załatwienia to nie jest program wyborczy, to jest KONTRAKT - wybierzcie mnie a ja Wam załatwię to i to, oraz będę blokował to i tamto (np. eutanazję..). Kontrakt polega na tym, że dany poseł nawet nie musi osobiście wierzyć w każdą rzecz, którą załatwia. On reprezentuje ludzi, którzy go wynajęli - ICH a nie siebie. Podobnie jak adwokat nie musi wierzyć w sprawę swojego klienta - on ją ma załatwić.*** Kiedy działa się w systemie jednomandatowych okręgów wyborczych program partii (czyli dyktat partyjnego prezesa z Warszawki), musi ustąpić przed tym, co swoim posłom nakazali ich wyborcy. Poseł jest WYNAJĘTY do załatwiania konkretnych spraw. Dlatego słusznie mówi Kukiz, że żadnego programu nie będzie - w uczciwym systemie programu być nie może. System uczciwy: zawieram z posłami umowę o dzieło. System obecny: posłowie to cyborgi realizujące program partii i głosujący zgodnie z partyjną dyscypliną. wc...

#polityka #kukiz #cejrowski #facebook
  • 13
@OsgnistyRydwan: porównanie do republikanów jest kompletnie z dupy. Amerykanin głosując na republikanina wie, że głosuje na konserwatyzm światopoglądowy i liberalizm gospodarczy. Głosując na Kukiza nie wiesz, na co głosujesz.

Poza tym, czy on stwierdził, że każdy kandydat od Kukiza wyda swój własny program (czy tam kontrakt)? Już widzę, jak oni to zrobią. XD
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: niestety taka prawda, że republikanie to zbieranina ludzi, wbrew pozorom, od lewa do prawa. Od udawanych konserwatystów tzw. neocons jak np. G. W. Bush lub Jeb Bush do prawicowców z krwi i kości czyli właśnie tych konserwatystów w sensie obyczajowości, a liberałów w sensie gospodarczym jak Rona i Randa Paulów.
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: Ja uważam, że przykład z USA jest dobry. Popieram JOWy głównie dlatego, że będę głosował na CZŁOWIEKA, nie na mandat. Rozumiem, że prowadzą one do zabetonowania sceny politycznej prawdopodobnie do dwóch partii, ale nie rozumiem dlaczego niby tylko PO i PIS zostaną w grze. Jeżeli ludzie będą świadomi tego co napisał WC to będą głosować na lokalnego kandydata. Taką mam nadzieję.
@Wester:
To tylko potwierdza, że teza Cejrowskiego jest błędna. Z Wikipedii:

republikanie tylko z nazwy - (...) reprezentują tendencje odmienne niż główny (tj. konserwatywny) trend poglądów partyjnych, np. zbliżają się w poglądach do liberałów, centrystów lub nie zgadzają się z kierownictwem i doktryną w innych, pomniejszych sprawach


To, że istnieje grupa republikanów, którzy nie zgadzają się w pełni z doktryną partii, dowodzi, że istnieje jakaś doktryna partii, czyż nie?
@OsgnistyRydwan:
Głosowanie na człowieka ma zalety ale i bardzo poważne wady. Będe zobowiązany jeżeli weźmiesz je pod uwagę i być może przekażesz dalej.
Człowiek przyzwoity dla Ciebie może być nieprzyzwoity dla mnie a człowiek wybrany w trójmieście z całą pewnością zagłosuje inaczej niż człowiek z Rabki.
W przypadku partii znasz program i profil danej formacji i jest czasami wprowadzana dyscyplina.
Jeżeli takowej nie będzie to wszyscy mamy problem bo nie dość