Wpis z mikrobloga

@Codringher: Lepiej żebyś sobie zapamiętał, że gwara śląska jest bliższa staropolskiemu niż nowoczesny język polski. Cała gramatyka wzięta jest z polskiego, wyrazy niektóre zapożyczone z niemieckiego (ze względu na odłączenie od polskiej kultury). Więc nazywanie gwary śląskiej "#!$%@? wiejskim dialektem zmieszanym ze szkopskim" świadczy tylko i wyłącznie o Twojej głupocie i niewiedzy (i niestety 18 plusujących).
  • Odpowiedz
@Abaddon84: Pomorze zachodnie.
@PsychoKiller: Sam wlasnie potwierdziles, ze jest #!$%@? wiejski dialekt zmieszany ze szkopskim skoro czerpie ze staropolskiego i ma mnostwo zapozyczen z niemieckiego xD. W polaczeniu z charakterystyczna intonacja brzmi po prostu... no #!$%@?. Jak widac to nie tylko moje zdanie.
  • Odpowiedz
@Codringher: Ja #!$%@?, próbowałem i nic. O Twoim regionie nie da się powiedzieć nic obraźliwego, bo jest po prostu nijaki. Śląsk ma własną grupę etniczną, ciekawą historię również związaną z przemysłem, węgiel, swoją gwarę i kuchnię. Co ma Pomorze Zachodnie?
  • Odpowiedz
@Abaddon84: Specjalnie szukales cos obrazliwego o regionie? xD Tak bardzo grupa etniczna ze chcecie autonomii. Ciekawa historie ma kazdy region, ale oczywiscie kazdy bedzie chwalil swoje. Przemysl? Wegiel? Serio? To prawie tak ciekawe jak nasze morze. Co ma zach-pom? Na pewno nie ma zadnej idiotycznej gwary.
  • Odpowiedz
@Codringher: Tylko, że Śląsku przemysł swego czasu był najnowocześniejszy na świecie. Stąd autonomia Śląska w ramach II RP, region ten był po prostu zbyt rozwinięty w porównaniu do reszty kraju.
Żeby nie było, osobiście absolutnie nic do zachodnio-pomorskiego nie mam, słabe jest szukanie na siłę czegoś obraźliwego o czyimś regionie. Odpisałem Ci, bo denerwuję mnie tego typu podejście do Ślązaków i ich gwary. A mówienie, że są ukrytą opcją niemiecką to
  • Odpowiedz