Wpis z mikrobloga

No i zaczęło się. Wakacje i lagi, to raczej tyle jeżeli chodzi o granie w cs'a i wszystko inne.

Powiecie mi dlaczego mój dostawca radiówki musi mieć neo/orange ? Nie mógł sobie zaleźć czegoś lepszego. Na dodatek nie mam jak dogadać się z dostawcą, bo w teście windowsowym (ping) jest niby wszystko ok, ale jak sprawdza się takim np: WinMTR to jest tragedia. W sumie to wszystko wina neo/orange ( ͡° ʖ̯ ͡°).

#csgo #internet #internetradiowy #gorzkiezale
Issei - No i zaczęło się. Wakacje i lagi, to raczej tyle jeżeli chodzi o granie w cs'...

źródło: comment_g0x4J1KQXlbWjcXe5zJE9uT3YdsLuRWM.jpg

Pobierz
  • 17
@Issei: mam to samo tyle ze moj dostawca bierze neta z vectry no i to tez nie jest wina vectry tylko szkieletu sieci, siec jest przeciazona i obcina pakiety aby dostarczyc internet kazdemu gdzie obrywa sie po pingach glownie
@stefanwas: Z tego co orientuje się to wina dostawcy mojego dostawcy radiowego. U mojego dostawcy radiówki po antenach jest wszystko ok, ale problem zaczyna się z następnym adresem ip który jest w Warszawie i należy do Orange. Bywa, że po adresach PL jest ok to problem zaczyna się na telia.net lub Frankfurcie, które również należą do Francuzów z Orange, a wyboru nie mam no chyba, że jeszcze inny dostawce radiowy, ale
@stefanwas: Dzięki, zawsze to jakiś punkt zaczepienia w trakcie rozmowy z adminem. Przy pingowaniu serwera z pakietami rozmiaru 65500 jest nie fajnie. Ping może jest i duży, ale gubi pakiety. Bywa, że 30 pakietów jest ok by następne 30 było w kratę. W CS'ie też zważyłem, że to nie jest tylko wysoki ping bo gdy jest w granicach 60-90 to jest wszystko w porządku. Problem zaczyna się podczas losowych skoków pingu
@brokenik: jestes administratorem radiówki? :D @Issei: ja mam taką sytuację od ponad roku, sieć jest po prostu #!$%@? tylko nie wiem czy ktoś ją przeciąża czy też po prostu dużo ludzi. Najlepsze jest to, że jak wcześniej w godzinach wieczornych były pingi to teraz są całymi dniami. ten link do tego tematu to mój przypadek. l)
@brokenik: Kolega chyba coś się na tym zna. Pisałem dzisiaj do admina, to podesłał mi pingi z serwera na adres 192.168.6.43, wiec na raczej jaki lokalny w sieci. Oni mieli pingi w granicach 19-132 ms. Myślę, że to adres mojej anteny bo ja jak pinguję na ten adres to mam stałe 3 ms. Wiesz może z czego wynika taka dysproporcja? Coś chyba u nich jest nie tak, bo mają przyjechać sprawdzić
@stefanwas: Jestem.
@Issei: Pytanie czym i jak pingują. Nie wiem jakie masz urządzenie końcowe. Nawet jeśli do 192.168.6.43 masz stałe 3ms to raczej dziwne - bo jeśli to jest twoje urządzenie końcowe to powinno być 1ms. ;) Po MTRze widać, że problem dzieje się na styku twój operator - Orange.
@stefanwas: Po pierwsze - testowanie pingiem większym niż MTU mija się z celem. Nie wiem po co ktoś takie bzdury pisze. Jakakolwiek wartość zapytania ICMP Echo powyżej wartości MTU zwykle jest odrzucana lub fragmentowana przy przejściu przez większość routerów po drodze jako śmieci. Testowanie połączeń przez ping po sieci 3G zawsze mnie rozśmiesza bo jest tak zakłamane że głowa mała - odpowiedzi z Japonii potrafią mieć po 50ms gdzie jest to
@brokenik: Dziękuje za wytłumaczenie, a na operatora swojego nie narzekam bo mimo pingów to nie mogę o nim złego słowa powiedzieć, nigdy nie dostałem cytatu w stylu "U nas wszystko w porządku, to wina serwerów", co by nie było stara się rozwiązać problem. A z tymi pingami wydaje mi się, że najczęściej problemy są po stornie jego dostawcy bo jest nim TP.

A tak z ciekawość u mnie w województwie kończą
@stefanwas: Jeśli twój operator ma wykupiony tranzyt przez Vectrę z tego co widzę to powinno działać w porządku. Vectra ma dobrą sieć strukturalną a łącza biznesowe - nie mogę o nich złego słowa powiedzieć.
@Issei: Światłowodów tak naprawdę jest mnóstwo - w każdej wiosce są światłowody Orange. U mnie w województwie też już dawno położyli kable i co z tego jak nie można będzie w tym roku z nich korzystać
@brokenik: dobra postanowiłem wypowiedzieć umowę tylko teraz muszę znaleźć nową radiówkę (internet stacjonarny odpada, nie mam kabla i orange też nie chcę przeciągnąć). Jest jakaś strona na której jest każda firma udostępniająca internet drogą radiową? Chodzi mi dokładnie o zasięg sieci danego isp na danym terenie, coś takiego jak mają operatorzy lte z mapami.