Wpis z mikrobloga

#studia #oswiadczenie #studbaza #matura

Skonczylem studia 9 lat temu. Patrze na te biede umyslowa, ktora teraz oblega moja almamater #uek i inne uczelnie, jestem zdania, ze studia powinny kosztowac tak z 50.000 - 100.000 CBLN zaleznie od kierunku. Kazda proba sciagania na egzaminach czy kolosach powinna konczyc sie natychmiastowym relegowaniem z uczelni z koniecznoscia zaplaty pelnej sumy. Liczba mozliwych nieobecnosci nieusprawiedliwionych powinna sie rownac 1.

Tylko wybitni uczniowie z biedy w ramach stypendiow powinni byc z tej oplaty zwolnieni. Srednia 5.0 i matury over 95% rozszerzone.

Gdyby trzeba bylo zaplacic za studia konkretne pieniadze, to od razy by wywietrzaly pierdy i glupoty z glowy. Albo stac twoja rodzine na wyksztalcenie cie, albo bierzesz kredyt i starasz sie, bo wiesz, ze jak #!$%@? to jestes w ciemnej dupie i z kredytem. Teraz to przecietniaki ida na studia, costam sie poucyz raz w tygodniu i mysli, ze juz mu sie wszystko nalezy. Psuja rynek innym. Mysle, ze okolo 60 - 70% ludzi obecnie studiujacych nie powinno sie tam w ogole znalezc.

Inna sprawa, ze patrze na matury z matmy czy innych przedmiotow, to jest to poziom bardzo niski, wrecz laczenie kropek.

Niestety mlodzi ludzie nie chca sie pogadzic z tym, ze dla wiekszosci z nich nie starczy w polsce pracy zgodnie z ich oczekiwaniami. Pozniej zdarzaja sie takie sytuacje jak mialem ostatnio, troche #coolstory

prowadzilismy rekrutacje do pracy, praca w firmie okolobudowlanej, ale stanowisko biurowe, odpowiedzialne, niezle platne, fura, komora etc. Chcac przycebulic zdecydowalismy sie wprowadzic, kogos nowego do branzy, po studiach z lekkim doswiadczeniem typu chociaz staz. Wybralismy jedna fajna laseczke. Po rekrutacji dzwoni kandydat, ktory odpadl w ostatnim etapie i z ryjem:

CZEMU NIE JAA? TO SKANDAL, ZGLOSZE TO DO GAZETY, JA SKONCZYLEM POLITECHNIKE HURR DURR, MIE SIE NALEZY, NEPOTYZM HURR DURR.

Dobrze bawic sie mozecie rowniez bez studiow. Marnujecie swoj czas i moje pieniadze.

mistrz_tekkena - #studia #oswiadczenie #studbaza #matura

Skonczylem studia 9 lat t...

źródło: comment_kg9zNumsRMkFlNeVpkAzRBpRkApUK2UO.jpg

Pobierz
  • 19
@mistrz_tekkena: czyżbym wyczuwał kolejny bóldupiący wpis o tym jak to KIEDYŚ BYŁO LEPIEJ a dzisiaj TO MATURA TAKA ŁATWA i poziom TAKI NISKI, NIE TO CO KIEDYŚ

gówno prawda, to że powstaje dużo gównokierunków to nic nie znaczy - jak ktoś będzie miał #!$%@? na studia to i tak nigdzie w życiu nie zajdzie, z magistrem czy bez, a jak nie pójdzie na gównouczelnię to nie dostanie tego magistra, bo odpadnie
@mistrz_tekkena: Nie lepsza byłaby po prosu znaczna redukcja ilości miejsc na uczelniach publicznych plus obcięcie przywilejów uczelni prywatnych tak by zdegradować je do roli zwykłych firm bez przywilejów. Trzeba skończyć z poglądem że studia to "normalny etap życia" i nie idą na nie jedynie patusy. Ilość miejsc na wszystkich państwowych uczelniach powinna wynosić do 20% ilości ludzi z danego rocznika.