Wpis z mikrobloga

7 000 - 1 = 6 999

Tytuł: I nie było już nikogo
Autor: Agatha Christie
Gatunek: powieść kryminalna
★★★★★★★★

Opis z Matras.pl:

Dziesięć osób podejrzanych o morderstwo zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga z nich, pozostali zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest dziełem zabójcy.

Najpopularniejsza powieść Agaty Christie, znana wcześniej pod tytułem "Dziesięciu małych Murzynków"


Aż wstyd się przyznać, ale jest to pierwsza przeczytana przeze mnie powieść Christie (i już wiem, że nie będzie ostatnia!). Nie zawiodłam się na niej. Lektura 'prosta, łatwa i przyjemna'. Ciekawie napisana książka, rzeczywiście do końca nie wiadomo kto jest mordercą. Polecam ją, wszystkim, którzy lubią kryminalne zagadki.

6/25
#bookchallenge

#bookmeter
  • 5
@noszfuck: dokładnie tak jak napisałaś. czytałam ja parę lat temu. niestety chyba na tej książce Agaty Christie zaczęłam i skończyłam. Inne jej tytuły mi nie podeszły.

ale ta warta przeczytania i spróbowania rozwiązania zagadki:)
@noszfuck: czytaj, ale wiedz, że I nie było już nikogo/Dziesięciu murzynków/ Dziesięciu Małych Żołnierzyków/ Dziesięciu małych indian (to te same książki, tylko poprawność polityczna hurr durr) - to jej najlepsza książka.