Wpis z mikrobloga

Robię sobie dzisiaj siady na siłowni i podchodzi do mnie największy koleś jakiego kiedykolwiek widziałem na siłowni, i powiedział mi, że całkiem dobrze je robię tylko żebym założył pas bo trochę szarpię/rwę przy podnoszeniu mniej więcej w momencie gdy nogi już są równoległe do podłoża (może trochę wyżej?). Dodał też, że będzie mi łatwiej podnosić z pasem, i teraz w sumie takie pytanie, od jakiego momentu zaczęliście używać pas?

Później dopiero załapałem, że ten dzik to jeden ze strongmenów, i nie był to Sławomir Toczek ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#mikrokoksy
  • 11
@rob3rt90: @wqrw: Osobiście uważam, że pasa powinno się używać jak czujesz, że korpus nie daje rady dobrze ustabilizować pozycji ciała. Ogólnie - im rzadziej używać tym lepiej.
Daleko mi do dzika ale 150 w seriach wchodziło bez pasa, maksy też w sumie.
@wqrw: @elmo-pl: @koniarek: @DarkSerge: to się w sumie jeszcze wstrzymam, dopiero swoją wagę przekroczyłem, także nie ma się co spieszyć
@smaleckg: 182/87.3 kg wczoraj w strongliftach było coś około 93 kg i dawno nie skakałem, ale albo dotknę palcem obręczy albo mi zabraknie parę cm, więc słabo :D nigdy nie byłem jakoś specjalnie skoczny, a szkoda bo wsada by zrobił (
@smaleckg: @rob3rt90: @elmo-pl: ja miałem uczucie jakby siłownia i przysiady zrobiły ze mnie powolnego klocka. Gdzieś widziałem też artykuł o tym, że to prawda. Jak chcecie powiększyć wyskok to trzeba dodać dynamiczne ćwiczenia do treningu, sam przysiad tego nie zrobi.