Wpis z mikrobloga

#chemia #pracbaza
Idz do pracy.
Dowiedz sie ze MUSISZ byc dzisiaj baaaaardzo uwazny i ostrozny.
Posluchaj opowiesci jak reakcja ktora bedziesz przeprowadzac w skali setek kilogramow spowodowala dziesiatki ewakuacji budynku gdy byla ona przeprowadzana na 10 razy mniejsza skale.
Dowiedz sie ze to jest pierwszy raz kiedy reaguja cos takiego w reaktorze o pojemnosci 400 galonow.

Zastanawiaj sie oczochodzi.

Zrozum kiedy do pomieszczenia przywoza 36 puszek.

W kazdej puszcze jest PÓŁ KILO litu. LITU. Metalicznego, czystego reagujacego nawet z pierdnieciem LITU.

Przez 8 godzin pracy miej dusze na ramieniu za kazdym razem kiedy otwierasz puszke i szybciutko wrzucasz zawartosc przez wlaz reaktora.

Za kazdym razem obserwuj skok temperatury o ponad 25 stopni C.

Wroc do domu. Pij trzeciego drinka i wciaz zastanawiaj sie gdzie ja #!$%@? pracuje.

#brakprofitu


Lit reaguje z tlenem. SZYBKO. Dowiedz sie w polowie reakcji ze zaistniala awaria systemu dostarczania azotu do reaktorow.
Modl sie aby do wesolo mieszajacego sie litu nie dostalo sie powietrze.

Miej caly czas kluczyki do samochodu i dokumenty w kieszeni
  • 26
@yuho: Adrenalina. Za kazdym razem grasz z cumplami w kamien papier nozycze kto musi dodac kolejne pol kilo.

Przegrywaj w 90% przypadkow.

Za kazdym razem widzisz wspolpracownikow obserwujacych Cie z korytarza krzyczacych "THAT IS FUCKING SKECHY DUDE!"

@GrzegorzSkoczylas: Mam niesamowita prace. Zycze kazdemu takiej satysfkacji. Ale dzisiaj przez glowe przeszla mi mysl. POTRZEBUJE #!$%@? PODWYZKI ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ruthemann: Syntezy same w sobie sa opracowywane przez dzial R&D zazwyczaj pod zamowienie klienta.

Naszym ogromnym wkladem jest dostosowanie tych syntez do produkcji na duza skale. Czasami ludzie z laboratorium nie widza tego ze 15% nadmiar skladnika zadziala tak samo jak 10% a zaoszczedzi to kilka-kilkanascie tysiecy $ na pojedynczej reakcji. Generalnie przenoszenie chemii ze skali laboratoryjnej na produkcje jest dosyc ciekawe i klopotliwe.
@fuurikuuri: hehe syntezy z hehe laboratorium hehe...
u mnie uwielbiają solankę - objętość reakcji 50mL, to i do obróbki trzeba dodać 50ml solanki. Ze trzy razy. A potem plemnik musi robić powiększenie na 200L reakcji i sam musi zrobić te 600L solanki nasyconej. I nic się nie da zrobić, "bo tak musi być". Się potem okazuje, że wystarczy 50L wody i 1,5kg wodorowęglanu zamiast 550kg wody i 170kg NaCl.
Albo #!$%@?
@plemnik_w_piwie: to samo moge powiedziec o Januszach z produkcji :P
"Janusz z wasem ma w instrukcji wyraznie 5kg, a i tak jego jednostka pomiarowa jest szufla" :D

Jakie masz papiery i jak z angielskim? Nasz lab sie ostro rozwija i pewnie za pol roku znow bedziemy potrzebowali nowych ludzi.