Wpis z mikrobloga

Mircy z #muzyka #gitara oraz @NeXIcE (mój mistrz i mentor <333) moglibyście pomóc. Chciałbym wraz z kolegami (gitarzystą, basistą i perkusistą) zagrać "Purple Haze" Hendrix'a i chciałbym do tego dodać oddzielną gitarę rytmiczną więc zastanawiam się czy byście nie pomogli z wymyslejiem akordów, które mógłbym grać równolegle z solową?
  • 3
  • Odpowiedz
@StefanBetoniarz: Miło mi, ale bez przesady, do senseja jeszcze daleko. ;)) Nie grałem jeszcze nic Hendrixa więc raczej niewiele pomogę, ale wydaje mi się że powinieneś wziąć harmonię i progresję taką jaka jest w oryginale, jeżeli wymyślisz ją od nowa to powstanie coś zupełnie innego i nie będzie pasować.
  • Odpowiedz
@NeXIcE: Dla mnie jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°). Generalnie utwór jest E maj i przewija się tam często taka progresja:
E7-G-A. Zastanawiałem się nad użyciem jej jako tej gitary rytmicznej, ale zauważyłem, że czasami nie pasuje. Zastanawiałem się czy po prostu nic nie grać w momentach kiedy nie pasuje
  • Odpowiedz
@StefanBetoniarz: E7#9 | G | A . E7#9 to akord określony jako durowy, ale zwiększona nona to także tercja mała, czyli ten akord ma tercję wielką i małą, najlepiej całą progresję ogrywać skalą dorycką czyli de facto molową i będzie siedzieć, wszystko pasuje, nie ma, że nie.
  • Odpowiedz