Wpis z mikrobloga

@polejpolej: najwygodniejsze dla mnie są high bary, najbardziej naturalnie się w nich czuje, w low barach problemem jest odjeżdżanie dupy do tyłu bardziej niż przy high barach (uważam na odcinek lędźwiowy bo mam z nim problem, mimo że powinno się robić low bary z większym ciężarem robie je z mniejszym :)

Najbardziej wymagające są fronty, ćwicze je siłowo 5x5, pomaga mi to przy technice w pozostałych siadach. W sumie dopiero się
to bardzo obciąża kolana, lepiej robić do końca. Nie do ziemi, ale całkowicie zgiac kolana. W ten sposób maja chwilę odpoczynku, a reszta ciała musi pracować na balansem, przez co intensywniej pracuje.


@wojtek_bez_portek:

po pierwsze: nierobienie przysiadów obciąża kolana ;-)
po drugie: na prawdę wolisz, żeby w trakcie ćwiczenia Twoje mięśnie miały "chwilę odpoczynku"?

@trebeter: przysiad lowbar pozwala podnieść więcej, ale ruch zawsze będzie w mniejszym zakresie niż przy highbarach
@berti: nieprawidłowe wykonanie ćwiczenia jeszcze bardziej obciąża kolana ;)
Nie są to moje wymysły, tylko taka jest po prostu technika tego ćwiczenia. Nieprawidłowe wykonanie może skończyć się kontuzja i taki to fakt.

Tak, ten moment oddechu jest ważny. Może przy wyciskaniu też nie należy blokować łokci, żeby czasem nie stracić napięcia?
@wojtek_bez_portek: moment oddechu w przysiadzie? jakbym brał moment oddechu w przysiadzie to już bym dawno kręgosłupa nie miał.

masz zrobić przysiad do końca, ale dlatego że masz w stawie dany zakres ruchu i masz go cały wykorzystać. a nie po to żeby jakieś mięśnie rozluźniać :) tak, w pewnym momencie spada ich aktywność, ale to dlatego, że w różnych fazach różne partie przejmują inicjatywę.
@wojtek_bez_portek: a jak anatomia pozwala mu tylko do połowy? jak ma krótką szyjkę kości udowej i głęboką panewkę stawu biodrowego? a jak ma pracę siedzącą, przykurcz zginaczy biodra czy innej partii schodząc podkula tyłek?
robienie ATG za wszelką cenę może być bardziej szkodliwe niż robienie przysiadów niepełnych. ja mam długie podudzie i krótkie udo. nigdy nie dotknę dupą pięty. czy dlatego mam przestać ćwiczyć? ;-)
@berti: kolega wyjaśnił dlaczego nie robi do pełna:

dlaczego? #!$%@? wie

Czyli ot tak, bo wygodniej. Natomiast według moich informacji robienie niepełnych squatów obciąża kolana i już. Przynajmniej jeśli chodzi o zdrowego ćwiczącego. Jeśli ktoś ma problemy zdrowotne, to może i lepiej robić takie pół przysiady.

Nie mówię też, że ma sięgnąć dupą do pięt. Chodzi tylko o wykonanie pełnego zakresu ruchu, czyli zgięcie kolan ;)