Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki. Ostatnio wpadłem na pomysł zrobienia kierownicy (a co, ja nie dam rady?). Do bebechów z Tracer Easy Rider dokupiłem potencjometr Bochen WXD3-13-2W 10K ohm 10 obrotów bo innego w takiej cenie i taką charakterystyką nie było. Niestety po podłączeniu zanim koła zaczną skręcać muszę wykonać obrót o 180 czyli cały jeden obrót o 360 stopni (180 w prawo i 180 w lewo) mam bez jakiejkolwiek reakcji (tak duża martwa strefa mi nie odpowiada ( ͡º ͜ʖ͡º) ). Zarówno podczas kalibracji w systemie jak i w każdej grze efekt jest taki sam. Jeśli macie jakieś sprawdzone programy do kalibracji działające na win 8.1 to poproszę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bardzo możliwe, że to nie kwestia skalibrowania a samej elektroniki. Napisałem zrobienia bo stelaż kierownicy jest robiony od podstaw ze stlali (~70% ukończone). Proszę o pomoc bo strasznie mi na tym projekcie zależy. Mam nadzieję, że mnie nie przeklniecie, że was tylu wołam.

#elektronika #windows #windows81 #lfs #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #projectcars #zrobtosam #diy
  • 15
@djbartek: Dzięki za podesłanie linku. Bardzo interesujące i to rozwiązałoby mój problem lecz z moją ilością czasu skończyłbym go za rok i jak na razie chcę poszukać jakiegoś prostszego sposobu. Na przykład jakichś profilerów ewentualnie w grę wchodzi dolutowanie "czegoś" do układu, ale jeśli chodzi o elektronikę to zielony jestem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@RedLine: kup inny potencjometr 10k, o liniowej charakterystyce. 10 obrotowy przestawia się tak wolne, że twój komputer tego nawet nie widzi i z tego taka duża martwa strefa wynika.
@Sihill_pl: Więc w takim razie to jest zwykły potencjometr liniowy (A) wieloobrotowy.
@aloalo83: 3 obrotowy, czyli dokładnie tyle ile mi potrzeba najtańszy jaki znalazłem BOURNS 3547S-1AA-103A jest za 95 zł ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc muszę być w 100% pewny że będzie działał idealnie. Myślisz, że zastosowanie przekładni miałoby jakiś sens w przypadku starego potencjometru o zakresie 90 stopni?
@Miekki: Będzie FF Wersja prowizorka 1.0. Pisałem do Trustmastera ale nie chcieli mojego projektu :(. Ograniczenie do 1,5 obrotu będzie stalową linką w oplocie (taką co się nią rurę od sracza przepycha jak cała rodzina dostanie rozwolnienia po niedzielnej grochówce) więc po podczepieniu odpowiednio długiej sprężyny powinno działać jak FF. Ewentualnie pokrętło do regulacji, ale to już marzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kierownica bedzie wracac od polozenia skrajnego do srodka jak w kazdej kierownicy za 100zł.
Skoro masz tak dalece sięgające plany, to radze jednak najpierw się doszkolić i dowiedzieć co to jest force feedback ( ͡° ͜ʖ ͡°)