Wpis z mikrobloga

Mam pomysl dla ekipy Dudy/Szydlo. Powinni wprowadzic (nie wiem jak, pewnie jakos by dali rade) zwyczaj corocznego referendum, w którym bylyby zawarte pytania, ktorych zwolennicy zbiora w przeciagu roku zalozmy milion podpisow.
Referendum powinno byc wiazace.
Przeciez to bylby awans do superpierwszego swiata. Demokracja bezposrednia, dyskusje w ogrodkach piwnych o sprawach kraju, wzrost swiadomosci o 10 000%, ogolnie wow XXI wiek.
Dobrze pisze? :)

#polityka #referendum #duda #wybory #polska
  • 15
@PatologiiZew: A ten klub to jakaś poważna ekipa?
@ParchatyNiebieskiGrzejnik: Myślę, że koszt referendum to nic w porównaniu do tego jak wzrosłoby zainteresowanie sprawami społecznymi, społeczeństwem obywatelskim. Pieniądze to nie wszystko. Poza tym ten koszt to pewnie naprawdę małe obciążenie dla budżetu, tzn. tak przypuszczam.
@ParchatyNiebieskiGrzejnik: Czyli obaj nie wiemy, ale przypuszczam, że korzyści płynące z takiego referendum byłyby warte wydanych pieniędzy. Tzn. przypuszczam, że nie byłyby to miliardy.
@PatologiiZew: Nie mam dzisiaj siły się w to zagłębiać, ale fajnie, że wpadłem na jakiś pomysł, który chciałoby wprowadzić poważne stowarzyszenie (?) :)
@kwk200: Masz dobry pomysł ale ilość podpisów pod wnioskiem powinna być na tyle mała żeby zapracowany obywatel był w stanie je zebrań. 1mln da rade zebrać dużą partią, związek zawodowy itd ale nie zapracowani obywatele.