Wpis z mikrobloga

zapłacą inwestorzy szukający finansowania na start

co

Za frankowiczów zapłacą ludzie, którzy brali kredyty z gorszymi warunkami jeśli chodzi o wysokość raty

co, jacy ludzie? Przeciez nie skoczą rat obecnym kredytobiorcom. Co ty gadasz?

wszyscy się będziemy składać na frankowiczów

90% wykopków nawet nie ma roboty, to jak się złożą?

Ubolewam nad głupotą ludzi.

Ja też. Nawet rodzice koleżanki - prości ludzie, ojciec woźny, matka sprzątaczka wiedzieli żeby nie brać kredytu w
@sspiderr: To napiszę za niego w prostszy sposób - zapłacą za to wszyscy, jeśli budżet zapłaci za frankowiczów. Bo pieniądze w budżecie się tam nie znalazły przypadkiem, tylko zabrane są tym wszystkim ludziom.

Okazuje się, że bycie przezornym w Polsce się nie opłaca. Bo i tak w podatkach się zapłaci za tych, co nie dbają o zdrowie, za tych, co się budują na terenach zalewowych, za tych, co biorą nieodpowiedzialnie pożyczki...
@parachutes: @grochem_o_sciane: Tak tylko przytoczę :-) :
http://www.pis.org.pl/article.php?id=4415

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość z niepokojem przyjmuje zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego tzw. „Rekomendację S” wprowadzające ograniczenia w dostępności do kredytów walutowych, których głównym skutkiem będzie zmniejszenie możliwości nabywania przez obywateli (szczególnie przez młode osoby) własnych mieszkań.


4. Podstawowe uzasadnienie Komisji Nadzoru Bankowego „Rekomendacji S” powołujące się na ogromne ryzyko związane przede wszystkim z nagłymi spadkami wartości walut, możliwością znacznego podniesienia stóp
@sspiderr: A mi jest ich trochę żal. Brali te kredyty głównie nie dlatego, że kuszeni byli niskimi ratami tylko wysokością kredytu. Załóżmy chcesz wybudować dom. Przychodzisz do banku i słyszysz, że Twoja zdolność kredytowa, mimo wysokich zarobków, wynosi 400 tys. zł i lipa bo potrzebujesz załóżmy 600 tys. zł. Okazuje się, że we frankach zdolność masz na 800 tys. zł. Każdy by się skusił kto miałby taki problem. Nie mówię, że
@sspiderr: za to, że sprzedawały kredyty w 'fikcyjnej' walucie.Nikt, ze znajomych, którzy mają takie kredyty nie ubolewa nad wahaniem kursu, bo z tym się każdy liczył, może poza jednostkami. Nie o to jest wojna, a właśnie tak to przedstawiają media i łykają wykopki, podtrzymuje to 'uj wie kto' klient, któremu podstawili pod nos mikrofon. Za flaszkę też bym przed kamerą powiedział, że mam kredyt we frankach i domagam się pomocy od
Okazuje się, że bycie przezornym w Polsce się nie opłaca. Bo i tak w podatkach się zapłaci za tych, co nie dbają o zdrowie, za tych, co się budują na terenach zalewowych, za tych, co biorą nieodpowiedzialnie pożyczki...


@Morgadon: Też mnie to #!$%@?. Dlaczego ja mogę płacić ubezpieczenie na dom (notabene oszałamiająca kwota 250 zł rocznie do ~300 tys. wartości nieruchomości), a jak komuś się chata zawali czy zaleje to leci