Wpis z mikrobloga

@showtekforfun: Tak też myślałem że masz 2.1, słychać dużo zbyt niskiego basu, a pomiędzy 80Hz-120Hz pustka, stopa praktycznie nie uderza, ogólnie mało środka. Wiem, że hardstyle generalnie często nie ma typowej stopy i basu jak w innych EDM i schodzi dosyć nisko, ale tutaj jednak trochę zbyt mało tego jest tam gdzie powinno coś być, na zwykłych kolumnach 5" energia praktycznie zerowa, w ogóle nic nie czuć. Powinieneś brać wady odsłuchów
Oto mi chodziło w tej stopie, żeby było tylko takie lekkie pyknięcie, u mnie na głosnikach brzmi to zajebiście, ale tak czułem że nie wszędzie tak będzie, mam jeszcze w domu 2 stare wieże, logitechy i dużo słuchawek, przesłucham i postaram się to dopracować ;)

@NeXIcE:
win


@progresywny: Akurat przy tym kicku bas jest mało istotny bo to jest kick typowy pod RAW, czyli mocniejszy podgatunek hardstyle, także tego kicku z zasady się nawet nie #!$%@?, zazwyczaj leci na jednym tonie. No ale mogę spróbować trochę basu podbić, zobaczymy jak to wyjdzie, wiesz jak to z Hardstyle jest, ciężko uzyskać idealny mix :)
@showtekforfun: Bzdura. Nie chodzi o sam kick, który i tak nie ma mocy. Cały kawałek ma obcięte pasmo, jest taki pudełkowy nie ma podbicia nic a nic. Co do hardstyle to barwy są do tego gatunku raczej w miarę określone i niestety obawiam się, że łatwiej uzyskać idealny mix w tym niż gdziekolwiek indziej. Nigdy nie miksowałem hardstyle, podeślij mi stemy zobaczymy co mogę zrobić od ręki i porównamy.
@progresywny:Czemu twierdzisz że Hardstyle się łatwo miksuje jak nigdy nie miksowałeś :D ? Wiesz jak trudno się miksuje zdistorowany kick z melodią , żeby to jeszcze bas miało ? Może mistrzem miksowania nie jestem, ale każdy ci powie ze nie jest łatwo zrobić dobra nutę HS żeby brzmiała profejsonalnie.
Wytłumacz mi proszę co to są stemy, bo nie bardzo wiem :)
Przesłuchaj sobie proszę kilka urywków chociaż i powiedz czy masz
@showtekforfun: Trudno to się miksuje orkiestrę symfoniczną, a nie dosłownie dwa instrumenty, syntezator i stopę, która z resztą funkcjonuje z tego co słyszę na dwóch zestawach częstotliwości, body i sub. W podanym przez Ciebie linku bass jest chyba wyłącznie w stopie, w niektórych momentach tylko sub i to całkiem sporo a w innych nawet dochodzi do mid basu. U ciebie tego nie ma w ogóle. Stemy to wyeksportowane z automatu ścieżki,
@showtekforfun: Ale zwracam honor co do samego gatunku, nie spodziewałem się, że ktoś coś takiego robi xD kurde sama lekko przybasowiona stopa i synth. Przecież jakby wypełnić te brakujące częstotliwości to łamałoby kości, a tak tylko umcyk.
@progresywny: No akurat to co podałem to podgatunek Hardstyle, tu wystarczy że kick ma trochę reverbu i wszystko samo się wypełnia, bo to jest sam kick i ewentualnie jakieś screeche, efekty, ale co do klasycznego HSu to już nie jest tak łatwo, gdybym nie bał się o to, ze mi podpierniczysz kick nad którym pracowałem kilka godzin, to wysłałbym ci jakiś projekt z FLa i być moze pokazałbyś mi jak zrobić
@showtekforfun: Mnie tez nikt nie uczył, cała wiedza jest w internetach. Podejrzewam, że nie powinieneś nakładać reverbu na stopę, to raczej jest błąd. Reverb nieco rozbija w spektrum, a stopa która bije w niskim paśmie powinna być na środku i chyba monofonicznie w miarę.