Wpis z mikrobloga

@maciek_gi: Tak, tak. Brevik jest najlepszym przykładem tego jak doskonale działa skandynawskie prawo i wymiar sprawiedliwości.

Ja jednak jestem zdania, że kara śmierci dostatecznie dobrze eliminuje napomniany przez Ciebie "współczynnik recydywy".
@usmiechniety_ateista: W krajach gdzie KŚ jest -> recydywa jest. Gdzie KŚ nie ma -> recydywy nie ma. Dlatego stwierdzenie "Nie da się walczyć z bandytyzmem inaczej niż surowością i nieuchronnością kary." można uznać za nieprawdziwe.

Ja karę śmierci oczywiście popieram, ale nie podzielam naiwnej wiary że będzie ona cudownym pacaneum na cokolwiek.
@maciek_gi: Nigdzie nie napisałem, że KŚ ma być panaceum na cokolwiek. Zwyczajnie uważam, że bandytow należy eliminować ze społeczeństwa. To pewna różnica. Zdaję sobie sprawę, że to nie zmieni faktu, że ludzie nadal będzie gwałcić i zabijać. Ale jedyną adekwatną karą jest właśnie śmierć a nie 2 lata za kratami.
@maciek_gi: Nie widzę negacji mojego postulatu. Nigdzie nie napisałem, że za spiracenie Windowsa należy się KŚ. Jednakże zdarzają się przestępstwa za które czapa to jedyna sensowna "nagroda" dla bandyty. I dlatego sądy powinny mieć prawo do orzekania właśnie takich wyroków.