Wpis z mikrobloga

Zapamiętajcie sobie, #niebieskiepaski:
1. Poznajesz dobrą dziewczynę.
2. Zostajecie parą.
3. Jesteście razem 3-4 lata.
4. Jeśli ona chce zaręczyn i ślubu, to się oświadczasz i bierzecie ślub.
5. Jak ty nie chcesz zaręczyn i ślubu, to łaskawie nie marnuj czyjegoś czasu.

Zaprawdę powiadam wam, nie bujajcie się jak niezdecydowane gibony na gałęzi, tylko bierzcie się w garść i podejmujcie męskie decyzje.
#zwiazki #rozowepaski
  • 806
@booob3: Dla kobiety ślub jest w pewnym sensie wejściem we właściwy tor społecznej funkcji jak żona i matka, dla mężczyzny przyjęcia odpowiedzialności z ognisko domowe. Z uwagi na to że jest duża grupa mężczyzn w typie "piotrusiów panów" to odwlekają tę decyzję maltretując przy okazji swoje różówe paski. To złożony problem socjologiczny bo tam gdzie kobieta czuje się jak ryba w wodzie tam dla mężczyzny to często skok na główkę.
@UndaMarina: Należy zastanowić się dlaczego facet zwleka z wypowiedzeniem symbolicznego "TAK".

- Nie jest pewny swoich uczuć. Czy właśnie z tą kobietą[z Tobą] chcę spędzić resztę swojego życia? A może mógłbym spotkać jeszcze kogoś innego, kogoś kto z kim byłoby mi jeszcze lepiej.. Taka męska kalkulacja do której Twój facet się nie przyzna, ale na pewno o tym myślał.
- Być może ma na oku kogoś innego i wyobrażenie jakby było
@UndaMarina: Jak chcesz mieć możliwie najtrwalszy związek to weź sobie ze swoim facetem wspólny kredyt, więcej na tym ugrasz ;) Małżeństwo samo w sobie w dzisiejszych czasach często nic nie znaczy ;D

A tak serio, to nigdy nie rozumiałem jakim cudem zwykła formalność może mieć wpływ na ludzkie uczucia. To co piszesz trąci średniowieczem bo od żadnego kwitka nikt, nigdy, nikogo bardziej nie pokocha.
@UndaMarina: Ja nie wiem po co Ty nalegasz na ten ślub i wdajesz się w dyskusję. Sama we wpisie zaznaczyłas zeby nie marnował łaskawie Twojego czasu, więc może sama rozwiąż ten problem, masz wolny wybór, nikt Cię nie zmusza do związku. Tym samym on nie będzie marnował Twojego czasu, a Ty jego. Ale nie, nie, to by było zbyt radykalne. Lepiej wyżalić się na mirko, napisać że nie mnie dotyczy ten
@UndaMarina: moja znajoma przedstawiła sprawę prosto, po kilku latach związku powiedziała swojemu chłopakowi, że ma się decydować, albo chce wziąć z nią ślub, albo ona szuka dalej, bo nie będzie marnować swojego czasu.
Aktualnie są już rok po ślubie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z uwagi na to że jest duża grupa mężczyzn w typie "piotrusiów panów" to odwlekają tę decyzję maltretując przy okazji swoje różówe paski.


@DawajMario: Nie bierzesz pod uwagę tego, że zmienił się system prawny. Facet stracił większość praw związanych z małżeństwem, zyskał wiele obowiązków, a rozwody (33% małżeństw się rozwodzi, 80% inicjuje kobieta) kończą się dla nich tragedią życiową i finansową.

Dlaczego mężczyzna już w związku ma nagle brać ślub? Odpowiedzialność
@Jade: wiem, że mizoginistyczne ego połechtałaby informacja, że lecę na jego pieniądze. Niestety, nie interesują mnie pieniądze partnera. Ma zapewnić byt naszemu dziecku do czasu kiedy się ono się uczy oraz mi, gdy ze względu na opiekę nad dzieckiem nie będę mogła pracować zawodowo. Na swoje utrzymanie oraz zachcianki zarabiam sama.
@UndaMarina: czemu akurat 3-4 lata ? żadnych logicznych argumentów...bierzecie śluby z obawy o zdrade, o wypalenie miłości.. tylko że ślub nie ustrzeże ani przed zdradą, ani nie sprawi że miłość będzie większa. Właściwie poza dziedziczeniem i wspólnym majątkiem nic to nie zmienia, a więc wiadomo co masz na myśli starając się o ślub :}