Wpis z mikrobloga

@rfree: nie widzę potrzeby zmiany mojego systemu na mniej wygodny. Nie rozumiem też tego bulu dupy o szpiegowanie. Co, że niby MS pozna moje hasło do banku? Na kij mu ono? Albo co, dowiedzą się, że piszę na mirko pierdoły albo na fejsie? -_- Będą czytać moje arkusze excela?

WTF

Ja tam nie mam nic przeciwko, mogą zabierać tyle moich danych, ile mogą unieść, byleby za tym szły sprawne usługi, dobrze
jakikolwiek prawdziwy system operacyjny, Linux, OpenBSD, FreeBSD cokolwiek.


@rfree: a ktory z nich ma DirectX? Aaaa, kurcze.
A moze sensowne wsparcie wielu monitorów?
Kurcze.
A hibernacja już działa OOTB? Niee..
To może chociaż jakies Unity albo VS odpale?
Heh.
Wiem! Bateria! Na pewnoe nie zejdzie w godzine zamiast w 4 tak jak na W8/10? No kurcze, tez nie.
Mutitouch w touchpadzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale poza
@stackoverflow: czemu mam je podawać tobie? Ty będziesz mi przeglądać maila, a mam tam dużo ważnych, prywatnych rzeczy.

MS nie będzie przeglądać mi maila. Będą analizowali mój sposób pisania, transfer, czy inne te gówna które zbierają algorytmami big data, żeby czynić swoje usługi i usługi swoich reklamodawców skutecznieszymi. Żaden john doe nie będzie oglądał nagich zdjęć mojej byłej, bo to im niepotrzebne i NIE PO TO zbierają te dane.

@vxrd:
A moze sensowne wsparcie wielu monitorów?

@edgar_k: Jest.


@vxrd: cholera, akurat nie w przypadku dwoch kart nvidii albo duetu intel+nvidia :D

A hibernacja już działa OOTB?

@edgar_k: Tak.


@vxrd: no patrz pan - u mnie nie dziala.

To może chociaż jakies Unity albo VS odpale?

@edgar_k: VS nie ale są inne IDE.


@vxrd: no, tak samo jak inne systemy

Mutitouch w touchpadzie?

@edgar_k: Jest.


@
@edgar_k: U mnie na Linuksie wszystko działała OOTB (nawet w trybie live) w przeciwieństwie do Windows gdzie po instalacji systemu nie działały karty sieciowe, zarówno wi-fi jak i ethernet.

Linux nie dziala nawet na dedykowanych mu laptopach (Dell XPS 13 Developer Edition) - polecam poczytać.


@edgar_k: Poproszę źródło.
nie widzę potrzeby zmiany mojego systemu na mniej wygodny. Nie rozumiem też tego bulu dupy o szpiegowanie. Co, że niby MS pozna moje hasło do banku? Na kij mu ono?


@zaqwsxdsa: mi się wydaje po prostu że te zbieranie danych to dla głupiej statystyki będzie, pół roku po premierze opublikują statystykę z tych danych, np ile osób używa klawiatury a ile ekranu dotykowego, jakie aplikacje są popularne itp itd.