Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak przestać palić? :( Ja, debil nauczyłem się tego na studiach i minęło 6 lat, i nadal nie mogę przestać. Najdłużej nie paliłem 2 miesiące, po przeczytaniu tej książki Allena Carra, ale przyszła większa dawka alkoholu i jakoś tak poszło... Muszę przyznać, że w ogóle tego nie kontroluję. Palę przed snem, po obudzeniu, przed obiadem, po obiedzie bo dobry i tak 20 papierosów dzień w dzień. Nie mogę już z tym wytrzymać. Każde wyjście do sklepu mimo najlepszych chęci kończy się kupieniem paczki. Poradźcie mi coś, proszę!
  • 7
@Saab900: Cumplu, w życiu jest inaczej niż myślisz. Nie ma wygranej w totka i zmiana na nowe. Na wszystko, co czegoś warte, trzeba solidnie zapracować. Bez wzięcia się w garść i podwinięcia fałdów efektu nie ma.
Wszystko jest w głowie. Musisz codziennie ćwiczyć i motywować się do zaprzestania palenia. I nie folgować. Jak przestawisz podświadomość to okaże się, że wcale nie jesteś uzależniony. Ale to wymaga nieustannego i zmudnego powtarzania sobie
Serio, bralem to zgodnie z ulotka chyba przez mniej niż tydzień. Na początku bierzesz często, co parę godzin. Później schodzisz z ilości. Po kilku dniach bralem tylko wtedy jak miałem ochotę zapalić. W opakowaniu masz 4-5 listków z tabletkami, ja zjadlem jeden :)

Ostatnio miałem ochotę zapalić do piwa jak były upały. Zapalilem jednego i dziwnie mi było, później drugiego do drugiego piwa i jeszcze gorzej się poczulem. Przez reszte wieczoru było
@Saab900: Ja nie palę 54 dni. Mój sposób okazał się banalny. Znalazłem randomowy #rozowypasek, który krytykował mnie za palenie i wmówiłem sobie, że wstyd mi przed nią :D No i na razie działa :D Mój ojciec jest uparciuchem i powiedział, że żaden papieros nie będzie nim rządził. Też nie palił 2 lata. Pierwsze dwa dni wspomagałem się desmoxanem. Pomaga, ale i tak najważniejsza jest silna wola.