Wpis z mikrobloga

Gdzie trzeba zgłaszać wyjazd na #emigraca do #uk? Urząd miasta, a skarbowy tez?
2. Chcą podania nowego adresu? Przecież nawet go jeszcze nie znam;d
3. Co z WKU? Żeby mnie na ćwiczenia nie wezwali przypadkiem

obywatel Polski, który wyjeżdża z kraju z zamiarem stałego pobytu za granicą, ustawodawca nałożył obowiązek zgłoszenia tego faktu organowi gminy. Zgłoszenie to powodować będzie automatyczne wymeldowanie go z miejsca pobytu stałego i czasowego. Taki sam obowiązek nałożono na obywatela w przypadku wyjazdu za granicę na okres dłuższy niż sześć miesięcy.

Zgłoszenia te będą musiały zostać dokonane najpóźniej w dniu opuszczenia miejsca pobytu stałego albo czasowego.
  • 7
liony emigrantów nie zgłaszają, warto


@Alkreni: skoro jest obowiązek to pewnie jest również jakas kara za niewypelnienie
@Alkreni: @sorek: do wku tez nie zglaszaja a potem problem jak przyjdzie co do czego. Raz słyszałem słyszałem ze urząd ich powiadamia a raz ze sie ksiaEczke im oddaje
@coolcooly22: ja poszedlem do urzedu miasta, tam do pokoju cos zz ewidencja ludnosci. Wypelnilem druczek o wyjezdzie za granice RP na okres dluzszy niz 6 miesiecy. Wpisalem tam ze jade do uk, i jest tam data powrotu ale wpisuje sie np. Rok ale to i tak przywracaja cie na nowo jak wrocisz i sie do nich zglosisz. Od tej samej pani wzialem zaswiadczenie o tym ze wyjezdzam i zglosilem to do
@coolcooly22: ta cyfryzacja... W sumie w wku jak to zanosilem to pan sie spojzal i powiedzial "no dobra wezme to ale w sumie tego i tak nikt nie przynosi" ale ja wolalem zalatwic sprawe zeby nie bylo. Nie ma miesca zamieszkania tylko kraj i na jaki czas
@coolcooly22: ja po 10 latach pobytu w UK zgłosiłem wyjazd na stałe dopiero w te wakacje ze względu na WKU. wypelnij wniosek w urzędzie i powinni sami powiadomic WKU. Zadzwoniłem do WKU z pytaniem czy musze oddać książeczkę do depozytu i powiedziano mi ze mogę, lecz nie bedzie problemem jeśli zostanie w domu rodzinnym.