Wpis z mikrobloga

Mirki, przyznam szczerze, że trochę zaskoczyła mnie ilość chętnych do wzięcia udziału w wykopowej lidze HS, ale fajnie, że zostało to przyjęte z takim entuzjazmem! W tym momencie jest zapisanch 40 osób, dlatego też zapisy chcę skończyć przyjmować nie do końca środy, lecz do jutra do godziny około 20:00. Zrodziło to też pewien problem natury technicznej, bo jak się okazało - w Toornament w ramach jednej ligi można dodać maksymalnie 32 zawodników, więc zwykła liga się nie uda i najpewniej aby nie robić dwóch różnych lig będzie to trzeba utrzymać w stylu turniejowym (proponuję dwie fazy grupowe plus podwójne eliminacje), co sprawi, że nie będzie możliwości, aby przy tylu chętnych każdy zagrał z każdym. Później, przy kolejnych edycjach, będzie można zrobić jakiś podział na dwie ligi w zależności od wyniku uzyskanego w obecnej. Jeżeli ktoś ma pomysł na inne rozwiązanie, by nie zamykać szansy ludziom, którzy się zgłosili do tej pory, to proszę o propozycje. W razie czego zostawiam jeszcze maksymalnie 8 miejsc (w sumie 48), żeby mieć możliwość to wszystko ogarniać (jak ktoś chce pomagać w prowadzeniu - proszę o PMkę!) i żeby liga nie przeciągała się za długo. Zapisy w postaci komentarza zawierającego BattleTag w poprzednim wpisie.

Rozważałem dzisiaj nad poruszoną przez kilka osób kwestią ustalania granych klas. Najlepszą sytuacją faktycznie byłoby, gdyby kilka osób mogło poświęcić kilka chwil na to, by móc "sędziować" mecze poprzez przekazywanie każdemu z graczy bohaterów wskazanych przez rywala, ale sam tego nie dam rady pociągnąć, więc jeżeli nie będzie chętnych do pomocy, to po prostu będzie konieczne ustalanie decków między sobą, co może rodzić sytuacje, ze osoba wybierająca jako druga będzie mogła dobrać kontrklasę. Najlepiej by też w sumie było, gdyby ktoś znalazł jakieś narzędzie [w tym stylu]( http://roshambo.me/play/122725-a36/) - wybierasz swoją klasę i poznajesz przeciwnika dopiero, jak on sam dokona wyboru. Czy jest na sali #programistaza15k gotów podjąć się charytatywnego zrobienia czegoś takiego? Służę serwerem w razie czego. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Troszkę też zaktualizowałem listę zasad i obecnie wygląda tak:
1. Liga zostaje podzielona na dwie fazy grupowe oraz play-off na zasadach podwójnych eliminacji Jest obecnie po prostu za dużo osób, aby zorganizować wszystko w ramach jednej ligi.
2. W fazie grupowej każdy mecz to trzy rundy. Wygrany dostaje trzy punkty, w przypadku remisu (mało prawdopodobne, ale jednak...) każdy dostaje po punkcie.
3. Każdy z zawodników przed meczem wybiera trzy klasy, którymi będzie grał i zgłasza je rywalowi.
4. Po fazach grupowych mecze są rozgrywane systemem BO5 (do trzech wygranych).
5. Wygrany deck nie może zostać ponownie użyty w danym meczu. (gramy w trybie conquest)
6. Każdy z zawodników po meczu zgłasza wynik pojedynku potwierdzony screenami po każdej rundzie.
7. Jeżeli jeden z graczy nie podejmie rywalizacji lub nie zgłosi wyniku meczu przed upływem wyznaczonego terminu, z automatu przegrywa z zerową liczbą rund.
8. Mecze powinny odbywać się w trakcie weekendu. Jeżeli ktoś nie ma możliwości rozegrać gry ze swoimi przeciwnikami w danym weekendzie, powinien to zgłosić do organizatorów/napisać w tagu i ustalić inny termin.
9. Wszelkie niejasności, spory i protesty będą rozstrzygane wyłącznie na podstawie przedstawionych screenshotów.

Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie, opinie albo cokolwiek do powiedzenia - walcie tutaj!

#hearthstone #mirkostone - obserwujcie, bo planuję pisać wszystko w tym tagu, aby nie zaśmiecać tagu #hearthstone, a nie chce mi się za każdym razem wołać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 22