Wpis z mikrobloga

Panowie mam do Was pytanie. A właściwie kilka pytań.
1. Czy język programowania Pascal - jest używany jeszcze gdzieś na świecie do programowania po za funkcją szkoleniową do nauki programowania ? ( aczkolwiek chyba nawet już w szkołach nie jest używany ) chodzi mi o to czy ten język można uznać za wymarły i czy ewentualnie wróci do łask?
2. Jak długo, ile godzin należy poświęcić by nauczyć się języka C ++ na tyle by mieć szansę na pracę np jako młodszy programista, koder - po prostu początkujące stanowisko ( czy rok intensywnej nauki wystarczy ? )
3. Czy gdy nauczę się z wielką pasją samego języka C ++ to to wystarczy by znaleźć pracę jako młodszy programista? czy absolutnie konieczne jest poznanie równolegle również innych języków?
4. Co uważacie za specjalizację najbardziej niszową jeśli chodzi o pracę programisty i jednocześnie którą specjalizację uważacie za najbardziej perspektywiczną jeśli chodzi o rynek pracy na którą jest największe zapotrzebowanie na rynku pracy z tych które wymieniam:
- Programista baz danych
- programista C++
- programista JAVA
- programista PHP
- tester programowania
- Webmaster

5. Czy możecie dać jakiś namiar do fajnego i w języku Polskim kursu C ++ online oraz najlepszej Waszym zdaniem publikacji literatury w języku Polskim do nauki dla początkujących ?

#programowanie
  • 29
@patryk-4: Hahaha nie rozumiałem, co odpowiedziałeś, a teraz już widzę, zrobiłem literówkę - w 94 twierdzono, że jest to język bez przyszłości i zaniedbałem na studiach jego naukę (uczyłem się go w szkole średniej)
@buleczkowy_potwor: Tak geniuszu, najlepiej niech się wszyscy uczą JAVA, C# (czyli ogólnie języków i związanych z tym technologii korporacyjnych), to za jakiś czas zarobki w javie czy C# spadną do poziomu zarobków w PHP. Już teraz jest dużo doświadczonych specjalistów javy, jak rótnież .NET, pewnie korpo mają w interesie żeby mieć jak najwięcej doświadczonych specjalistów, tak żeby można było jednego zastąpić drugim. Brawo!!!

Z PHP jest jeszcze gorzej bo jest dużo