Wpis z mikrobloga

#kosmos #spacex #jestemgeniuszem

http://www.wykop.pl/wpis/14050235/spacex-mars-kosmos-czy-elon-kiedykolwiek-wspominal/

Czy Elon kiedykolwiek wspominał jaka jest jego wizja terraformacji Marsa? Z tego co czytałem, to podgrzanie średniej globalnej o 4*C da efekt lawinowy w postaci roztopienia się lodu i zamarzniętego Co2, co da nam Marsa z atmosferą pozwalającą na chodzenie bez skafandra.

Tylko jak go podgrzać? Czy waszym zdaniem detonacja tysiąca głowić jądrowych na biegunach to dobry pomysł? na Ziemi walnęło już 2053 głowic w testach, więc 1000 głowic na Marsie nie powinno zaszkodzić.

To taki mój pomysł z dupy, ale nie wiem czemu miał by on być dobry albo zły, tak tylko zagaduje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A jednak Elon też uważa że to dobry pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

http://www.cnet.com/uk/news/elon-musk-says-nuking-mars-is-the-quickest-way-to-make-it-livable/
  • 7
@dragon240994: a po co je ożywiać? Gęsta atmosfera = ochrona przed promieniowaniem. A to że wywiewa... zanim by tą atmosferę wywiało, minęło by kilkaset tysięcy lat... nawet niech będzie to kilkadziesiąt tysięcy lat bo nasze obliczenia są błędne - to wciąż tyle czasu że nawet sobie tego nie wyobrażam w kwestii tego jak zaawansowana będzie wtedy cywilizacja.
@Norwag93: nie wiem, gdyby to było tak proste zdemontowano by głowice termojądrowe na biegunie, ale tutaj dochodzi jeszcze tlen, zbyt duża ilość dwutlenku węgla, konieczność wydobywania wody, rozbudzenie aktywności wulkanicznej, silne burze piaskowe.

Nie mówię że nie, ale jakoś nie wydaje mi się żeby kilka bomb załatwiło sprawę.
@dragon240994:

ale tutaj dochodzi jeszcze tlen, zbyt duża ilość dwutlenku węgla, konieczność wydobywania wody, rozbudzenie aktywności wulkanicznej, silne burze piaskowe.


To ma na celu tylko zwiększenie ciśnienia aby występowała woda w stanie ciekłym i aby nie trzeba było nosić skafandrów tylko maski tlenowe.

Po cholerę tam aktywność wulkaniczna? a klimat i burze piaskowe się zmienią jak tam wsadzimy 1000 razy gęstszą atmosferę bo o to chodzi.