Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirkowie, a raczej głównie Mirkowie! Mam problem, mianowicie miałem do tej pory internet o szybkości 80mb/s, jednak mój provider zaoferował mi w tej samej cenie szybkość 300mb/s. Wydaje mi się to dobrą ofertą, lecz nie wiem jaki router powinienem do tego zakupić, tzn. jaki będzie na tyle dobry, żeby przez WiFi nie zachodziły zbyt duże straty. Jakieś propozycje? Korzystałem dotychczas ze zwykłego routera za 50zł, jednak nawet na 80mb/s straty były dość poważne... W załączeniu plan mieszkania wraz z umiejscowieniem routera.
Z góry dziękuję za rady.


Pobierz Bestiariusz - Mirabelki i Mirkowie, a raczej głównie Mirkowie! Mam problem, mianowici...
źródło: comment_c2mqbMCjholGJJDrSYFagM6gTH0OqPN0.jpg
  • 6
@Bestiariusz: Sprawdź na opakowaniu routera z jakimi prędkościami śmiga. Na pewno pomoże sprawdzenie, na którym kanale ma działać sieć. Wybieramy kanał, który jest "najdalej" od innych sieci. Telewizory i mikrofalówki lubią zakłócać działanie sieci. Wrzucenie oprogramowania typu OpenWRT na Twoim obecnym roueterze jest dobrym pomysłem. W skrócie - zacznij od tego co masz.