Wpis z mikrobloga

Hej Mirki

Witam wszystkich czytających mój debiutancki wpis na blogu :]
Leżę sobie właśnie w domu i mega się nudzę... dlaczego? Jestem po zabiegu korekcyjnym przegrody nosowej, tzw. septoplastyce. Zabieg bardzo popularny ostatnimi czasy, szczególnie wśród młodych niebieskich pasków starających się o angaż w jakiejś mundurówce - stąd pomysł na tego posta. Jeśli ktoś z Was wybiera się na korektę nosa, to zapraszam do zadawania pytań, mam mnóstwo wolnego czasu, więc wszystko chętnie opiszę, a z własnego doświadczenia wiem ile w internecie jest bzdur na temat tej operacji...
  • 13
@bartek555: wypuścili mnie 26h po zabiegu - kroili mnie wczoraj o 8:30, wyszedłem dziś 10:30. O 8:00 miałem wyciąganą tamponadę z nosa, dość mocno krwawiłem więc musiałem poczekać jeszcze te 2 godziny aż krew przestanie leciec + wypiłem 2 kroplówki na wzmocnienie. W sumie spędziłem w szpitalu 2 doby (przyjęli mnie w środę, wtedy miałem komplet badań, na zabieg czekałem do czwartku)
@bartek555: medycyna dzisiaj nie pozwala Ci cierpieć z bólu :P dostałem całą serię różnych leków, jedyny ból jaki odczułem podczas całego pobytu w szpitalu to.... zakładanie wenflonu :) także jeśli o to chodzi to zupełnie nie ma się czego bać :D
@htfhere: hmm... z tego co zasłyszałem na oddziale, sam zabieg nie jest jakoś dużo bardziej niebezpieczny - gorzej jest po. Trzeba przecierpieć dobę (albo więcej) z całkowicie zatkanymi ustami, nie można jeść, wodę ciężko pić, zabieg w pełnej narkozie więc daje w kość. Ponoć osobom 40+ lekarze korygują przegrodę tylko w ciężkich przypadkach, przy niewielkich skrzywieniach komfort prostej przegrody nie wynagradza cierpienia pozabiegowego :)
@htfhere: nie oddycham w ogóle, miałem dość mocny krwotok i porobiły mi się duże skrzepy. Dostałem krople, które mają to udrożnić, ale dr powiedział, że czasem trwa to nawet tydzień.... jeśli krople nie pomogą, za tydzień wracam na wyjęcie stabilizatora z nosa i wtedy ew. oczyszczą mi nos ze strupków :)
O kurcze, właśnie dlatego mi się nie chce tego robić... Nie mam na to czasu... Napisz jakie to uczucie oddychać całym nosem jak juz będziesz mógł :)
@htfhere: no to dziś mogę powiedzieć, że już oddycham całym nosem( ͡° ͜ʖ ͡°)
i....... jest to jeden z większych #wygryw mojego krótkiego życia, zmiana komfortu życia x100 !
polecam każdemu niezdecydowanemu, naprawdę było warto się trochę pomęczyć !