Wpis z mikrobloga

@kubaczka: ja zdecydowanie preferuję Operę i ta była ze mną przez jakieś 10 lat. Wtedy to uważałem, że FF to dziurawe sito, bo wciąż coś było nie tak. Próbuję się znowu z nią pogodzić, ale jakoś nie pomaga. Chromium w moim przypadku nie przejdzie- nie mam zaufania.
@Chael: nie myl Chrome z Chromium. Daj szanse Developer Edition od firefoxa, troche dziurawe (no elo, w końcu to nie stable) ale na prawdę zasuwa dzięki E10 (E10). Opery używałem długo (od początku techbazy, łohoho) ale po aktualizacji która #!$%@?ą połowę funkcjonalności, których używałem - uciekłem do Chromium (Chromium) - open source, zawsze możesz podejrzec kod
@kubaczka: generalnie masz rację co do Chromium, bo faktycznie jest szybka (testowana z jakieś 5 lat temu), lecz Opera dawała mi wszystko czego oczekiwałem. Tak jak napisałeś funkcjonalność spadła i wiadomo co robi stary użytkownik czerwonego O.

@Papaver: Szczerze nie sprawdzałem. FF wyłącza się dość często przy większej ilości kart. Dodam, że na Operze takich jaj nie uświadczyłem nigdy i stąd moje zdziwienie.
@kubaczka: potwierdzam, też siedzę na dev edition/nightly w zależności która ikona mi się podoba danego dnia. Mam tylko nadzieję, że masz powłączany pipelining i inne cuda, spróbuj jeszcze zwiększyć ilość procesów contentowych, jest jeszcze fajniej, dom.ipc.processCount (^ω^\)
@kubaczka: #!$%@?, wreszcie ktoś, kto wie o czym mówię. Wprowadzałeś jakieś zmiany do configa? Mam na myśli tą ilość procesów, privacy, nglayout oprocz pipeliningu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Firenz:
ad.1: pare pomniejszych, ale głównie związanych z użytkowaniem dla oka (i tak karty mi się nie odpalają dopóki nie kliknę, więc ehm, nie jest potrzebne) - typu odpalanie kart/okien, malutkie pierdoły. z privacy nic nie robiłem, ale chyba zerknę na temat, chociaż sztum mnie i tak nie czeka, reklam i tak nie wyświetla itp. a co pośledzą to ch im w d.

ad. 2: bo mnie oczy pieką, na początku
@kubaczka: pytam o theme'a bo jest jasny i ciemny, ciemny domyślnie jest w dev edition a jasny w nightly chyba (do zmiany w configu), pic rel. To apropos configa ci powiem w takim razie co ja rozkminiam zawsze: browser.cache.use_new_backend;1, dom.ipc.processCount;3 to to od ilości content processów, geo.enabled;false, ale co kto lubi, network.dns.disableIPv6;true, network.prefetch-next;false, oczywiście pipelining, privacy.donottrackheader.enabled;true, privacy.trackingprotection.enabled;true, security.ssl3.rsa_rc4_128_md5;false, browser.tabs.closeWindowWithLastTab;false, layout.word_select.eat_space_to_next_word;false i czasami bawię się nglayoutem, to jest jeszcze większy cyrk z
Pobierz Firenz - @kubaczka: pytam o theme'a bo jest jasny i ciemny, ciemny domyślnie jest w d...
źródło: comment_WPNIgcWXaziL1p5hBu5hn9szgwS5R4eA.jpg
@Firenz: mi tam zabawy z nglayout nie przynosiły oczekiwanych rezultatów, więc zaprzestałem. coś mała rozdzielczość na drugim monitorku ( ͡ ͜ʖ ͡)

a czarny theme ciężko mi się czytało w nocy, serio - ślepy jestem i oczy na szarym tle lepiej widzą (#!$%@?)

chyba przejeliśmy temat ziomkowi @Chael: sorry
@kubaczka: bo drugi monitorek jest mniejszy - 24 cale vs 18.5 (1360x766) - i on służy właśnie do takich rzeczy w stylu spotify, task manager, ts3, czasami vmware, jakieś streamy żeby coś gadało w tle itp. rzeczy, na które nie muszę się gapić, ale dobrze je mieć pod ręką jakby co, wszystko jest przemyślane XD To i tak nic nie przebije battlestationa streamera z eve, żal mi dupę ścisnął jak zobaczyłem
Pobierz Firenz - @kubaczka: bo drugi monitorek jest mniejszy - 24 cale vs 18.5 (1360x766) - i...
źródło: comment_wCwSVF0SXJQoaZM3t81euKKh5xL6lHXN.jpg