Wpis z mikrobloga

Cześć mirki !

Po miesiącu lenovo odesłał mi laptop z serwisu (awaria lewego głośnika w moim #lenovo #y580). Wszystko super bo nawet wymienili mi zawiasy przy ekranie i touchpada ale jednego nie rozumiem. PO KIEGO WAŁA SFORMATOWALI MI DYSK TWARDY. Na szczęście był to dysk z danymi, bo system miałem na swoim SSD mSATA, którego im nie wysłałem. Teraz na tym dysku jest windows 8. Zamontowałem więc swój SSD na którym jest win10, odpalam lapka i ten dysk jest jako ten dodatkowy. W biosie nie mam w ogóle opcji zmiany co ma bootować się pierwsze. Co więcej tam też widnieje napis WINDOWS 8. Domyślam się, że tutaj jest konflikt na lini tutaj windows 8 a na ssd windows 10, ale w sumie to już sam nie wiem. Ktoś ma jakiś pomysł ?

#naprawalaptopow #windows10 #windows #windows8 #laptopy #laptop #informatyka
  • 21
  • Odpowiedz
@t-time: na przyszłość polecam wysyłać laptopa bez żadnego dysku, zawsze jest jakieś ryzyko, że trafisz na nudzącego się praktykanta, który będzie mielił dysk photoreciem i innymi programami do odzyskiwania danych - i po co to komu, Twój dysk, Twoje dane. Mi nigdy nie robiono problemów z tym, że wysyłałem sprzęt bez dysku twardego.
  • Odpowiedz
@vegaushp: dokładnie. Chce po prostu włożyć SSD i żeby mi wykryło od razu i odpalił się win10 a HDD sobie sformatuje już na czysto, żeby tam w ogóle nie było systemu. Tylko pytanie jak.

@g500s: laptop musi być wysłany w oryginalnym zestawieniu. W dodatku zrobiłem sobie kopie zapasową najważniejszych rzeczy, sęk w tym, że mi narobili roboty niepotrzebnie bo wymiana głośnika nie wiąże się z formatem.
  • Odpowiedz
@t-time: tez właśnie czekam aż mój wróci z gwarancji.. Ciekawe kiedy to nastąpi :> oczywiście eter wysłałem z powodu głośnika, ale u mnie jeszcze modem wifi padł
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: u mnie trwało wszystko dokładnie miesiąc. Laptop szedł do Niemiec, mają 15 dni ROBOCZYCH a raczej nie spieszą się z tym od razu. A dziś go odebrałem no i takie fajne rzeczy tutaj mi dali.
  • Odpowiedz
@t-time: ja nadalem 10 września i juz jest niby i u ich po diagnozie i w naprawie

Co ciekawe tez mam system na ssd który wyjalem. Ciekawe czy mi HDD tez sformatuja. O wymianę zawiasów prosiłes i touch pada czy sami wymienili?
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: więc oczekuj 10 października ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie, wymienili mi sami przedni panel razem z touchpadem a zostawili klawiaturę (poznałem bo nie do końca ją wyczyściłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Co prawda dali lekko inny kolor (laptop czarny a panel dolny taki troszkę brązowawy) ale nie przeszkadza mi to bardzo
  • Odpowiedz
@Wirtuoz: czasem touchpad świrował ale nie zgłaszałem tego, być może im coś świrował akurat i się pokusili o wymianę. Narzekać z tego powodu raczej nie mogę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@t-time: Wyjmij SSD i zostaw tylko HDD.
Włóż płytę z jakimkolwiek Windowsem, może być i pirat.
Dojdź do etapu, gdzie wybierasz partycje.
Usuń wszystkie partycje, ale nie zakładaj nowych.
Wsadź SSD.
Ściągnij Paragon Partition Manager i podziel partycję na HDD jak chcesz :]
  • Odpowiedz
@vdr: Ale że jak, mam wsadzić SSD jak mam laptopa odpalonego :D ? Czy na oknie wybierania partycji usuwam, wyłączam i od nowa bootuje windowsa już z ssd tak ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) wole zadać głupie pytanie niż odwalić coś durnego
  • Odpowiedz
@t-time: Jeszcze jedna uwaga co do Y580. Zapewne masz któryś dysk w kieszeni zamiast DVD. Pamiętaj, że SSD powinien być docelowo wsadzony w slot we wnętrzu laptopa, bo tylko tam jest SATA3. W kieszeni masz tylko SATA2 i tam powinien być HDD, co przy okazji da mu trochę niższą temperaturę pracy, bo w Y580 dysk się dość mocno grzeje i potrafi paść...
  • Odpowiedz
@vdr: SSD mam w mSATA. HDD normalnie na swoim miejscu. Temperatury są ok, mam podkładkę chłodzącą od silentiumpc oraz regularnie czyszczę sprężonym powietrzem co mogę.
  • Odpowiedz