Wpis z mikrobloga

#pomocprawna #mieszkanie #najem #podnajem

Drodzy Wykopowicze,

jako student/pracujący będę (za parę dni) podpisywał umowę na mieszkanie, facet podczas rozmowy pytał się mnie ile osób ma tam mieszkać, powiedziałem, że 5 osób w sumie...

W każdym razie, teraz do niego dzwoniłem i się dowiedziałem, że umowa ma być podpisana na jedną osobę, więc pytam, czy będzie w umowie wpisana możliwość podnajmu, a on mówi, że bezwzględnie nie.

W takim razie pytanko:
Wiem, że nie mogę prawnie podnająć lokalu bez zgody wynajmującego, ale jeżeli w umowie nie będzie żadnego zakazu na ten temat i on mi powie "tak, mogą z Panem tam mieszkać współlokatorzy", to czy tak naprawdę mogę podnająć te mieszkanie? (zaznaczam, że nie chcę mieć z tego zysku)

P. S.
Odpowiadam z góry na pytanie:
Nie mam czasu niestety już bawić się w szukanie mieszkania.

Pozdrawiam
  • 5
@Tans: Zależy, co napiszesz w umowie. Ale bierzesz na siebie i schluss. Poza tym wcale oficjalnie nie musisz podnajmować. Może po prostu utworzyłeś poliamoryczną komunę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) PS. Uważaj na cebulaków i #januszebiznesu, bo niektórzy nie tolerują nawet tego, że chcesz zaprosić rodzinę/znajomych na weekend. Ja na takiego trafiłem na warszawskim Muranowie, ale na szczęście do transakcji nie doszło.
PS.2 Najlepszy byłby ktoś taki,
@Quattroporte93
Czy to przejdzie ze związkami bez zobowiązań? Czy przy niech również będę obciążony obowiązkiem alimentacyjnym?

Facet mieszka 30km stąd, i pracuje od pon do sob, więc raczej nie będzie z tym problemu :)
@Tans: nie kombinuj. Ciśnij na umowę, bo potem zdziwisz się jak ktoś Ci zwieje nagle z mieszkania, nie płacąc na odchodne, albo rozwalając jakiś sprzęt, szczególnie, że to 4 osoby. Za duże ryzyko.