Wpis z mikrobloga

W lutym 2009 Joanna Najfeld została oskarżona przez Wandę Nowicką o pomówienie na antenie TVN 24 o to, że Nowicka "znajduje się na liście płac przemysłu providerów aborcji i antykoncepcji"[13][14]. Posiedzenia pojednawcze były kilkakrotnie odraczane z powodu niestawienia się oskarżycielki[15] a rozprawy toczyły się za zamkniętymi drzwiami zgodnie z wolą domniemanej pokrzywdzonej i art. 359 kodeksu postępowania karnego[16][17]. Na 16. rozprawie, która odbyła się 12 września 2011, Joanna Najfeld została uniewinniona od zarzutu zniesławienia. Przebieg procesu, jak i uzasadnienie wyroku na wniosek Wandy Nowickiej pozostają tajne[18].

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Najfeld
#polityka #polska #4konserwy #neuropa #cejrowski #najfeld #nowicka #ciekawostki #aborcja

Właśnie to przeczytałem na wikipedii. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
  • 10
Fundacje z którymi współpracowala Nowicka dostawaly finansowanie na rozne kampanie informujące o antykoncepcji itd od producentów środków antykoncepcyjnych. Straszna afera


@lowca_chomikow: @Niko23: #takaprawda

afera była bo Nowicka nie uważała żeby kwalifikowało ją to jako lobbystkę, w sumie się jej nie dziwie bo sama hajsu nie dostawała (nie jestem pewien czy jej organizacja coś dostawała, czy tylko inna fundacja z któą organizacja Nowickiej współpracowała). Sąd się z nią nie zgodził.

A
W takim razie czemu prosiła o utajnienie skoro nie ma nic do ukrycia?


@Niko23: nie wiem ale skoro sprawa dotyczyła finansowania fundacji jakichś to pewnie rozchodzi o jakąś księgowość którą fundacja normalnie nie musi publicznie publikować.

Zgaduję, że może chodzić o listę darczyńców fundacji, która chyba nie jest do publicznego wglądu (mogę się mylić, szybki google search nic nie dał) a to że sąd może sobie w to zaglądać to nie