Wpis z mikrobloga

#rozdajo #konkurs #konkursyafe1

Nagrody:
19 kodów 2GB na chomika, do wpisania DZIŚ tutaj
1 osoba = 1 kod

Zadanie:
Twoim zadaniem jest znalezienie jak najmniejszej liczby (hash).

Jak grać:
1. wchodzisz na: http://afe1.pl/c/f
2. wpisujesz swój wykopowy nick
3. klikasz "oblicz i wyślij" i czekasz, aż twój komputer znajdzie hash, który na chwilę obecną kwalifikuje do wygranej.

Opis:
-Przed zapisaniem w rankingu serwer sprawdza, czy dana nazwa użytkownika istnieje na wykop.pl
-Jeśli algorytm znajdzie odpowiedni hash, ujrzysz się w rankingu.
-Jeśli chcesz przerwac obliczenia - wciśnij F5.
-Z biegiem czasu, coraz trudniej będzie znaleźć wygrywającą liczbę, więc obliczenia mogą trwać, chyba, że masz szczęście
-Wygrywają zielone hashe w rankingu.
-Wynik możesz poprawiać do końca trwania konkursu dowolną ilość razy.
-Możesz grać na siebie lub kogoś innego.
-Poprawność obliczeń innych uczestników możesz zweryfikować.

Protip 1: Jak chcesz zwiększyć szanse, graj na kilku zakładkach w przeglądarce (1 zakładka obciąża 1 rdzeń procesora).
Protip 2: W obliczeniach Firefox jest ponad 2x szybszy od Chrome/Opery.
  • 32
  • Odpowiedz
pytanie: jak określić, który hash jest najmniejszy (bo tylko takie wygrywają). Czy jak posortuje tabelę po kolumnie HASH to wystarczy?

Znalazłem zielonego hasha po 7 sekundach i nie wiem czy jest dobry czy zły.
  • Odpowiedz
Taka podpowiedź: z doświadczenia wiem, że jeśli nie masz czterech zer na początku hasha, to nie masz co liczyć na bycie zielonym do końca konkursu. Na przykład wczoraj było potrzebne nawet 00001....
  • Odpowiedz
@afe1: A możesz wyjaśnić jak to działa dokładnie? Jak rozumiem szuka hashy zawierających frazę "trudność", tak? Te hashe są liczone z losowych liczb? Jakąś standardową funkcją skrótu?
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: oczywiscie ze jest bez sensu, dlatego zacznij szukac jak juz sie ranking zapelni. Ktos go jednak zapelnic musi, a wyszedlem z zalozenia ze bez sensu jest marnowac moc waszych procesorow, jak np w konkursie wzieloby udzial 10 osob na 15 nagrod :)

@oldgamesfan: hash = sha256(Uczestnik:ID:Trudność:Sekret), w twoim przypadku:

hash = (oldgamesfan:f:2435:Sekret)

Dla wszystkich uczestnikow stale dane to id konkursu oraz trudnosc, Uczestnik jest inny dla kazdego uzytkownika bo
  • Odpowiedz