Wpis z mikrobloga

Mirki chcę napisać sobie (na własny użytek) prostą aplikację webową, 2-3 CRUD'y, trochę obliczeń, parę odwołań do webserviców - taki dzień roboty.

Jako że piszę dla siebie chcę przy okazji się czegoś nauczyć, jest jakiś nowy hipsterski stos technologiczny na rynku godny wypróbowania?

Na backendzie odpada: Java + Spring, PHP + cokolwiek, Perl + cokolwiek, jakikolwiek Microsoft
Chętnie: coś funkcyjnego, jak nic nie doradzicie pójdę w Play Framework+Scala ale już raz go używałem więc myślę o czymś innym.

Frontend: myślałem o angularze, ale to brzmi tak totalnie jak 2014 rok, że nie wiem czy jest jeszcze wystarczająco hispterskie

#programowanie #webdev
  • 14
@xyz_: serio :)

Swoją drogą to ciekawie pokazuje kondycje dyskusji w naszej branży, niewinne pytanie o to "czego użyć żeby zrobić aplikację webową?" jest z automatu posądzane o trolling :)
@inz_Bartosz: muszę przyznać że duży plus za to że udało mi się uruchomić przykład z getting started w niecałe 5 minut (miałem już zainstalowane jdk8 i intellij). To mnie najbardziej irytuje w play framework i scali, zanim activator pościąga wszystkie zależności i skompiluje pusty, szkieletowy projekt mijają godziny i cały zapał ucieka.

Chyba skorzystam z tej opcji, w sumie nigdy nie napisałem nic większego niż mały skrypt w Javie 8, czas