Wpis z mikrobloga

#oszustwo Oszustwo Na brytyjski przekręt : Mam taki przypadek co robić dalej .... ?

Niby brytyjczyk chce kupić nasz przedmiot z allegro ale po za aukcją na moim przykładzie oczywiście nie dałem się oszukać dzięki poczytaniu i zorientowaniu się ,że może to być oszustwo i przekręt : Przykład korespondencji z użytkownikiem niby brytyjczykiem a z polskim mialem : olorunsanumi@szeptem.pl Co pisze gościu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja po prostu zakończyć wypłatę więc mój bank ma teraz zatwierdziła przeniesienie pieniędzy na konto dostaję wiadomość od mojego banku, że zadanie zostało potwierdzone dla Ciebie, to masz potwierdzenie w z banku Lloyds Banku, tak teraz ja chcę, żebyś sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą lub spam masażuwięc wszystko co musisz zrobić, to wziąć pakiet poczta i wysłał go, poniżej jest adres wysyłki, wrócić do mnie z skanowania wysyłki otrzymania od ciebie i nie zapomnij wysłać go do banku w celu weryfikacji tak szybko, może natychmiast zakończyć transakcję

Chciałbym, aby wiedzieć, że po złożeniu zrobiłem na konto bankowe zostało zatwierdzone i confrimed pieniądze jest teraz dostępny jako kredyt na konto bankowe i to jest po prostu dla banku, aby ich normalny luz na przeskanuje śledzenia przesyłek poślizgu przesyłki łaskawie się element dostarczony na zewnątrz i zrobić to, czy pakiet jest ubezpieczony przed wysłaniem go, bo to daje nam obu odpoczynek gwarantującego umysł na przesyłce.

Mam nadzieję, że rozumiesz procedurę transakcji przez się, i będzie czekał do odbioru śledzenia poślizg skanowania przesyłki przesyłki i proszę nie zapomnij przesłać go pocztą elektroniczną do banku.

jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat transferu pieniędzy na konto ..i będzie bardzo zadowolony, aby pomóc.
Pozdrawiam.

Potem dostaje maila od Banku LLOYDS BANK

Receipt No: 8019-909-0028-1002
Payment Details


Money Transfer FROM
Bank Name: Lloyds Bank PLC
Account Name : xxxxxx xxxxx dane mogę podać na priv jeśli ktoś chce wiedzieć
Account Number: 40309213
Sort Code : 901917
Bank Branch : Churchill Place,London
Country : England
E-mail : olorunsanumi@szeptem.pl
LB904004TM198881PL

Transaction Summary



Address Status: OK To Ship


Important Note: We have confirmed and verified the postage address provided by Preston John, please send the item to the above address only for transaction to be Valid.For any questions Regarding this transfer, contact us
Llyodsbankverification@fastservice.com

If you have any problems then please contact customer services on +44 7045756377 Offices open Monday to Saturday 8:00 to 16:00


Thank you for using Lloyds Bank!
The Bank Of America Online Team.
Learn more about Lloyds Bank.
Copyright 2015 Lloyds. All rights reserved.

Lloyds Bank PLC. Registered in England. Registered no. 10268991.
Registered in England.
Registered office: 1 Churchill Place, London E14 5HP.
Lloyds

Lloyds Bank Email ID BBP117.

Odpisałem koledze , że jeśli nie kliknie aukcji KUP TERAZ to żadnego towaru nie wysyłam.
Co wy na to , co wy byście zrobili ?
Bank istnieje bo sprawdzałem , ulica gdzie gościu mieszka też jest ale to nie świadczy o tym , że on ten towar wysłany odbierze może ktoś się podszywa pod niego !
  • 259
@guda: Nie, to fejk. Lloyds takich maili nie wysyla. A podany w mailu kod banku nie nalezy do Lloydsa tylko do RBS:
Bolton Customer Service Centre, PO Box 2027 Parklands, De Havilland Way, Horwich, BL6 4YU, Phone: (845) 3036868,
Bolton
England
@guda: Otóż mam tą samą sytuacje co kolega! Tyle ze moje ogłoszenie było na OLX!
Inny mail bo od morgan.cassper@op.pl tak ze uważajcie na takiego! Bardzo chętnie kupi mój sprzęt , oczywiście nawet nie interesowały go zdjęcia przedmiotu i co najlepsze podbił cenę z 2300 na 2800! Wysłałem mu dane mojego konta, ale pieniądze NIBY trafiły na ww. Lloyds bank od którego dostałem w pdf potwierdzenie wpłaty!
Nie spodobało mi się
@tomasz-ehlert: Dokładnie mnie też się to nie spodobało , że mam wysłać potwierdzenie wysłania towaru a bank wtedy przeleje mi pieniądze ( Ale najlepsze , że byłem na google street view z adresu banku widać tylko jakieś normalne domy w Anglii.) Odpisałem koledze , że jeśli nie wpłaci kasy normalnie zgłaszam sprawę na policję --- i kontakt się urwał :P Uważajcie na takich naciągaczy.
dokładnie przed wczoraj dostałem identyczną wiadomosc, ziomek z UK chce kupić ode mnie Xperie Z5. a tu dane frajera. Więc uważajcie bo pełno tych pajacy
Payment Details

Money Transfer FROM

Bank Name: Lloyds Bank PLC

Account Name :

Account Number: Uk 03467493

Sort Code : 006945

Bank Branch : Churchill Place,London

Country : England

E-mail :

Mario Rene

bartekewaa@o2.pl

Delivery Information

Address: Name: Glen Martin

Address : 51 Studland Close

City :
Dzisiaj dostalem info takze z "instrukcja" ze najpierw skan listu przewozowego i dopiero kasa pojdzie :) Koles z Londynu chcial kupic odemnie PS4 :)

Ogloszenie na olx mialem. Odpisalem mu ze chyba zartuje ze puki kasy nie bedzie na koncie nic nie wysylam i jak cos ma anulowac platnosc i zycze milego dnia :)

Wczesniejsza rozmowa mailowa z nim byla lamana polszczyzna pozniej angielski z jego strony takze lamany a niby brytyjczyk
A to nasza sytuacja z dzisiaj.( korespondencja mailowa) po czym otrzymaliśmy mail od Lloyds Bank z potwierdzeniem tj damian-goralczyk.

Czekamy na rozwiniecie sytuacji.

/od dołu do góry/
"
usunięte

Dnia 5 maja 2016 11:21 tomastomaz napisał(a):

Jestem w drodze do banku, teraz należy usunąć element z OLX teraz

Dnia 5 maja 2016 12:16 alejandra612 napisał(a):

wszystko jest paragon oryginalne pudełko gwarancja i ładowarka do laptopa
Nazwa: xxxx
Numer konta:
xxxx
Kod SWIFT:xxxx
I mnie też chcieli nabrać więc uważajcie na tą panią:

Receipt No: PL2842-609-0000-8120

Payment Details

Money Transfer From:

Bank Name: Lloyds Bank PLC

Account Name :

Account Number: 90301908

Sort Code : 006097

Bank Branch : Churchill Place,London

Country : United Kingdom

E-mail :

Linda Miller

lindamiller0099@gmail.com
No to ja mam dziś bardzo podobną sytuację - Pani na OLX chciała ode mnie kupić aparat. I też normalna rozmowa @ i mówię, że zgadzam się na wysyłkę do UK, ale dopiero po otrzymaniu potwierdzenia z mojego banku o wpływie środków. W odpowiedzi na to kobieta mi pisze, że z dziś z samego rana idzie do banku, a ja mam już przygotować paczkę. I faktycznie dzisiaj dostaję informację z LLoyds Bank,
taka sama sytuacja... ale odmówiłam wysyłki bez kasy na koncie i brnie dalej... do tego stopnia że próbuje mnie terqaz straszyć:

hello what do you mean by that after they deduct my money what concerns me so what are you saying now do you want to cheat me ? do not try it okay they have deduct my money and you receive the confirmation from the bank,so get the item ship out
U mnie dokładnie to samo, od razu chce kupować, od razu podać mu dane konta. Myślę... Hmmm No ok. sam numer konta i imię i nazwisko nic nie są w stanie zrobić. Więc podałem, ale coś czułem, że jest nie tak. Od samego początku wiedziałem, że wyślę dopiero jak zobaczę pieniądze na koncie. Pisał, żebym wycofał aukcję, że jutro rano idzie robić przelew. Dziś nawet potwierdzenie wysłał, że niby z jego banku
Hello mate, i will like you to know that i have paid for the item, and i receive a notification from my bank and i think you also got confirmation from my bank that the money have been transfer to your bank account, but they will need to verify on the shipment before they can release the funds fully into your bank account, why my bank need to verify on the shipment
Taka sama sytuacja tylko zakup konsoli. Dostałem potwierdzenie z banku że pieniądze czekają tylko musze przesłać skan listu przewozowego. Zdziwił mnie jednak mail od Banku. Potwierdzenie było z Royal Bank of Canada, sygnatura z Royal Bank of Scotland, a podpis z Royal bank of London. Dlatego napisałem, że nic nie wyślę dopóki pieniądze nie będą na moim koncie. Gość mi jeszcze pisał, że nie próbuje mnie oszukać, że jest osobą wierzącą :D
Podobna sytuacja tylko chodzi o IPhone 6s gość napisał z ogłoszenie OLX.

Czesc,

  Po prostu otrzymac wiadomosc od mojego banku potwierdzenie przelewu, który zrobilem dla Ciebie, czy masz potwierdzenie przelewu z banku Lloyds, wyboru wiadomosci skrzynki odbiorczej lub spam, starannie dla transfer.i bedzie jak mozesz wiedziec, ze bank musisz przesylki dzis i wyslac potwierdzenie dla nich w normalnych weryfikacji procesu transferu w ostatni stage.i bedzie zachecam do teraz podjac elementu
do mnie właśnie też napisał!!!
Przedstawił się niejako G Martin. Wszystko dosłownie to co opisujecie.
Wystawione miałam na OLX - Samsunga S7 EDGE i Note EDGE oba "kupił".
Email: freddy044@gmal.com

Dobrze że trafiłam na to forum, bo byłam skłonna wysłać!
Dziękuję Wam!
Ja też miałam dzisiaj tę sytuację. Chciał kupić obiektyw wystawiony na allegro i chciał dokonać zakupu poza aukcją.

Podaję dane oszusta:

Rio .Ola David
38 Metropolitan Park
Halifax Road, Greenford
Middlesex UB6 8XU
United Kingdom
+447031926730

Zastanawiam się tylko, co mu odpisać...