Wpis z mikrobloga

#oszustwo Oszustwo Na brytyjski przekręt : Mam taki przypadek co robić dalej .... ?

Niby brytyjczyk chce kupić nasz przedmiot z allegro ale po za aukcją na moim przykładzie oczywiście nie dałem się oszukać dzięki poczytaniu i zorientowaniu się ,że może to być oszustwo i przekręt : Przykład korespondencji z użytkownikiem niby brytyjczykiem a z polskim mialem : olorunsanumi@szeptem.pl Co pisze gościu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja po prostu zakończyć wypłatę więc mój bank ma teraz zatwierdziła przeniesienie pieniędzy na konto dostaję wiadomość od mojego banku, że zadanie zostało potwierdzone dla Ciebie, to masz potwierdzenie w z banku Lloyds Banku, tak teraz ja chcę, żebyś sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą lub spam masażuwięc wszystko co musisz zrobić, to wziąć pakiet poczta i wysłał go, poniżej jest adres wysyłki, wrócić do mnie z skanowania wysyłki otrzymania od ciebie i nie zapomnij wysłać go do banku w celu weryfikacji tak szybko, może natychmiast zakończyć transakcję

Chciałbym, aby wiedzieć, że po złożeniu zrobiłem na konto bankowe zostało zatwierdzone i confrimed pieniądze jest teraz dostępny jako kredyt na konto bankowe i to jest po prostu dla banku, aby ich normalny luz na przeskanuje śledzenia przesyłek poślizgu przesyłki łaskawie się element dostarczony na zewnątrz i zrobić to, czy pakiet jest ubezpieczony przed wysłaniem go, bo to daje nam obu odpoczynek gwarantującego umysł na przesyłce.

Mam nadzieję, że rozumiesz procedurę transakcji przez się, i będzie czekał do odbioru śledzenia poślizg skanowania przesyłki przesyłki i proszę nie zapomnij przesłać go pocztą elektroniczną do banku.

jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat transferu pieniędzy na konto ..i będzie bardzo zadowolony, aby pomóc.
Pozdrawiam.

Potem dostaje maila od Banku LLOYDS BANK

Receipt No: 8019-909-0028-1002
Payment Details


Money Transfer FROM
Bank Name: Lloyds Bank PLC
Account Name : xxxxxx xxxxx dane mogę podać na priv jeśli ktoś chce wiedzieć
Account Number: 40309213
Sort Code : 901917
Bank Branch : Churchill Place,London
Country : England
E-mail : olorunsanumi@szeptem.pl
LB904004TM198881PL

Transaction Summary



Address Status: OK To Ship


Important Note: We have confirmed and verified the postage address provided by Preston John, please send the item to the above address only for transaction to be Valid.For any questions Regarding this transfer, contact us
Llyodsbankverification@fastservice.com

If you have any problems then please contact customer services on +44 7045756377 Offices open Monday to Saturday 8:00 to 16:00


Thank you for using Lloyds Bank!
The Bank Of America Online Team.
Learn more about Lloyds Bank.
Copyright 2015 Lloyds. All rights reserved.

Lloyds Bank PLC. Registered in England. Registered no. 10268991.
Registered in England.
Registered office: 1 Churchill Place, London E14 5HP.
Lloyds

Lloyds Bank Email ID BBP117.

Odpisałem koledze , że jeśli nie kliknie aukcji KUP TERAZ to żadnego towaru nie wysyłam.
Co wy na to , co wy byście zrobili ?
Bank istnieje bo sprawdzałem , ulica gdzie gościu mieszka też jest ale to nie świadczy o tym , że on ten towar wysłany odbierze może ktoś się podszywa pod niego !
  • 259
  • Odpowiedz
Uważajcie także na rogerhall237@gmail.com
Jenn S.Philip
Adres: 14 Benson Court, Utterby, Lincolnshire LN110UA UK
Bank Barclays
Tel. +44 744 143 0060
Jaki jest warunek dla item.i bedzie chcial, abys wiedzial, ze dokonam przelewu bankowego, a takze dodam do platnosci dodatkowe 200,00 PLN, jako koszt wysylki do Wielkiej Brytanii za posrednictwem UPS Standard.Ja potrzebowac ty wobec poczta mi pelny bankowego do platnosci takich jak.

Nazwa:
Numer konta:
Kod SWIFT:
Nazwa banku:
Numer telefonu:
  • Odpowiedz
miałem dokładnie tak samo
dobrze, że trafiłem tutaj bo już chciałem wysyłać
dane

Name: Alan Thompson
Address: 41,Cravan street,Accrington
City: Lancashire
Zip code: BB5 0SE
Country: United Kingdom
wmawaił mi jeszcze ze cos innego pisałem.
dziekuje
  • Odpowiedz
Name: Samuel McCloskey
Address: 29 Cooleen Avenue
State: Newtownards
Zip Code: BT23 8UZ
Country : United Kingdom numer tel: +44 7451 217788 ta sama sytuacja co wyżej właśnie mnie spotkała, nic nie wysłałem
  • Odpowiedz
#oszust #oszustwo Witam mam identyczny przypadek tylko gosc z banku HSBC i tak samo Londyn. Chcial kupic odemnie konsole Xbox One X i tez mam wysłać potwierdzenie wysłania przesyłki do hsbc czego oczywiście nie zrobię bo trafiłem tutaj i szczerze wam dziękuję :) Napisze do goscia ze wysyłam po zaksięgowaniu pieniędzy i tyle. Pozdrawiam

Dołącze jego ostatniego maila

Dokonałem płatności i zostałem powiadomiony, że płatność została do Ciebie wysłana i sprawdzam swoje
  • Odpowiedz
@luki-luki1: Witam, właśnie napisał do mnie ktoś z dokładnie takimi samymi danymi. Sprzedaję Iphone 8 plus i on chce kupić wysłał mi potwierdzenie na e-mail i nie wiem co teraz robić. Kontaktujemy się przez WhatsAppa. Oczywiście nic nie wysłałam. Co robić? Zablokować i olać?
  • Odpowiedz
Witam , jeśli ktoś dał się zapalać na to i ani sprzętu ani pieniędzy , co można teraz zrobić ? Ja oczywiście dałem się oszukać , napisał do mnie Ian Westlake z Anglii i posłużył się bankiem Tesco . Próbował jeszcze wyciągnąć przez bank 1000zl żeby niby odblokować dla mnie pieniądze . Znalazł mnie na olx i pisał przez Whatsapp . Co mogę teraz z tym zrobić ?
  • Odpowiedz
You've received wire transfer 2,200.00 PLN from Christopher Keith
We are contacting you regarding the transfer that was placed by Christopher Keith , The total amount of 2,200.00 PLN was paid to your account by CHRISTOPHER KEITH . As payment of an auction item and it has been Approved and the payment details are stated below.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Payment Details
___________________________________________________________
Transaction ID: PL#2842-609-0000-8120
Transaction Date:November/06/2020
Payment Method:
Account Number: XXXX-XXXX-0021
Payment
  • Odpowiedz
uff.

Transaction ID: # PL 2382-0395-7630-9298
Transaction Date: November/10/ 2020
Payment Method:
Account Number: XXXX-XXXX-0021
Payment Status:
PAYMENT APPROVED OK
Money Transfer From:
Bank Name: Tesco Bank PLC
Account Name: PAUL MERCY
Account Number : XXXX-XXXX-0021
Sort Code : 1456172
Bank Branch: 143 Ashford Rd, , Maidstone, ME14 4NE
E-Mail: michaelgreig05@gmail.com
  • Odpowiedz
OLX DZIŚ 21.12.2020

TELEFON XIOMI 9T nówka bez wifi i Bluetooth (gdyby ktoś chciał kupić zapraszam 590 zł ;))))

Kontakt przez WhatsApp, po polsku niepolsku

1. Zdjęcie z mojej aukcji

2. Dobra wysyłka DHL lub TNT Express do Northumberland kosztuje 100 zl, czyli łącznie 690 zl i płacę przelewem bankowym

3. Czy ten przedmiot jest nadal dostępny i możliwa wysyłka

4. Tak, jestem zainteresowany kupnem tego przedmiotu od Ciebie

5. [22.12, 00:29]
Kuma3000 - OLX DZIŚ 21.12.2020 

TELEFON XIOMI 9T nówka bez wifi i Bluetooth (gdyby k...

źródło: comment_1608595482ZBFRtBHnU9PEQRwrjCPFUy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dzisiaj też mi pajac odpisał na moją aukcję na olx. Na początku myślałem, że koleś naprawdę chce kupić, ale jak mi wysłał potwierdzenie z banku nadania przelewu i że teraz bank czeka na potwierdzenie nadania towaru żeby przelew się zrealizował to zajarzyłem. Podyskutowałem z gościem trochę, na początku że jest oszustem, etc. a na koniec, że jednak, jest ok i mu wyślę. Spreparowałem list przewozowy i zaraz mu podeślę. Niech sobie czeka
telewy - Dzisiaj też mi pajac odpisał na moją aukcję na olx. Na początku myślałem, że...

źródło: comment_1610625301qFtLjF0bkOk3hSaGLyxT6t.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
UWAGA! Kolejny złodziej na Allegro, nick: DorotaSocha0
Pieniądze nigdy nie były wpłacone, a oszust pisze tak:
_Witam właśnie dokonałam wpłaty przez allegro oraz wpłata została zaksięgowana w Allegro PayU prosiła bym o wysyłke paczki paczkomatem podam panu dane dobrze?? dzisiaj, Dane do wysyłki Paczkomat ORS 03M Dorota Socha nr 507 955 874 mail dorotarosocha1@wp. pl prosiła bym o wysyłkę dzisiaj gdyż wyjeżdżam za tydzień._ 507955874 dorotarosocha1@wp.pl
Wrzucajcie tu też dane
  • Odpowiedz
Jak ktoś z Ostrzeszowa to można by złodzieja złapać. Mogę wysłać mu pustą paczkę ze znakiem rozpoznawczym i wystarczy zaczekać pod paczkomatem i spuścić wpier&ol szmaciarzowi
  • Odpowiedz