Wpis z mikrobloga

@rybak_fischermann: Sami chcecie żeby was brać za mordy, wolałbyś przy zakupach zapłacić kaucję za każdą butelkę,puszkę i słoik która byłaby ci zwrócona jakbyś odniósł te opakowania do automatu? A ja wolę przy zakupach nie płacić kaucji i po opróżnieniu wyrzucić te opakowania do odpowiednich pojemników,i tak wszystko pójdzie do recyklingu a dla mnie mniejszy kłopot i koszty.
  • Odpowiedz
@rybak_fischermann: Więc czemu piszesz że ci brakuje tych nieszczęsnych automatów do butelek? Dla mnie to jest antyekologia, bo zamiast edukować zmusza się ludzi do zwrotu opakowań poprzez pobieranie kaucji, a dodatkowo trzeba znaleźć pieniądze na produkcję automatów która też ma negatywny wpływ na środowisko...
  • Odpowiedz
Baa... nawet zwrot szklanych butelek po piwie nie rzadko jest utrudniony, bo sklepy żądają pokazania paragonów z zakupu tych piw w ich sklepie...


@Nivis: Co jest niezgodne z prawem dodajmy. Jeśli sklep handluje piwem X ma obowiązek przyjąć butelki po tymże piwie (tylko nie pamiętam czy na zwrot czy na wymiane).
  • Odpowiedz
- Automaty biletowe (na każdej stacji pociągu),

- Automaty pocztowe (znaczki itp. bez stania w kolejce),


@rybak_fischermann: Automaty biletowe są na wielu stacjach, w tym np. w takiej dziurze jak Opole (ładne miasto, ale dziura :P ). Automaty ze znaczkami też już widziałem na wielu pocztach. Ale szczerze - kto teraz korzysta z usług poczty? Chyba tylko na wakacjach, żeby pocztówkę wysłać.
  • Odpowiedz
że nasza polityka, co do butelek zwrotnych


@rybak_fischermann: no z tymi butelkami to kicha jest. Kiedyś funkcjonowały skupy i w każdym sklepie można było też sprzedać. Pamiętam, że za dzieciaka to dobra forsa była :D Dzisiaj bez paragonu lub znajomości w sklepie nie przyjmą :/
  • Odpowiedz
@3mielu: i to nie wina sklepu, tylko pośrednika, który pewnie nie przyjmie więcej butelek, nawet w skrzynkach. A później producent nie ma butelki za 50 gr do mycia, tylko musi nową kupić, a co za tym idzie cena browarku rośnie.
  • Odpowiedz