Wpis z mikrobloga

#rozowepaski #kosmetyki

Właśnie przyszedł do mnie 100% olejek z drzewa herbacianego. @JAmajki jak się tego używa? Czytałem że nie powinienem używać 100%, bo może wypalić warstwę lipidową skóry. Kupiłem też olejek arganowy ale jeszcze nie doszedł.

Myślisz że kilka kropel do kremu nawilżającego to dobry pomysł?
  • 16
@niktinnynizja: Nie pomogło, bo żeby zaczął działać to trzeba potrzymać to na głowie jakiś czas (czy na twarzy). Ja chcę zacząć stosować, ponieważ mam alergie na roztocza. Chociaż wyeliminowałem z domu i pokoju w którym śpię wszystko co im sprzyja, to część objawów pozostała.
Na skórze każdego człowieka żyją roztocza, z racji tego że mam alergię to mam cały czas podrażnioną skórę, zwłaszcza twarzy gdzie jest delikatna. Ten olejek zabija roztocza,
@Norwag93: mozesz go dodad do kremow, mozesz go te stosowac sam na twarz, ale nie wiecej niz 2 razy dziennie (chyba, ze masz wrazliwa cere), mozesz stosowac go na samw krostki - punktowo, mozesz dodac kilka ml do wody i zroboc z niego tonik do przemywania twarzy
@Norwag93: przy trzymaniu na skórze głowy mnie podrażniał, więc spróbowałam metody z dodawaniem do szamponu za radą kilku osób, którym taki sposób aplikacji coś dał, aczkolwiek podejrzewam u siebie lekkie łzs, więc miał prawo nie zadziałać, ale dobrze wiedzieć, że na twarz również można go stosować ;)
@niktinnynizja: a stosowałaś 100% czy rozcieńczony? Z tego co czytałem na reddicie, to nie rozpuszcza się w wodzie, więc trzeba zrobić bazę z innego olejku (najlepiej takiego który nie zatyka porów). 100% olejek jest bardzo agresywny dla skóry.
@niktinnynizja: Ja chwilę temu jak wróciłem z treningu i brałem prysznic to nakładałem pierwszy raz ;p Wydawało mi się że mocno rozcieńczyłem, ale jak tylko dotknąłem twarzy to aż paliło, więc spłukałem i zrobiłem nową mieszankę jeszcze bardziej delikatną.