Wpis z mikrobloga

Hej mirki, niedługo wybieram się w podróż do Pragi (pierwszy wypad poza granicę organizowany przeze mnie) i chciałem zapytać was (głównie tych co już się do Czech wybierali (ale nie tylko) czy macie jakieś porady/tricki/informacje, które warto wiedzieć przed wyjazdem tam, albo co można ciekawego pozwiedzać tam. Wszelkie przydatne info mile widziane!

Na pewno wiem, że potrzebne mi są winiety na podróż, także 10-dniową kupię gdzieś na terenie Polski (stacja paliw). Hotel już mam załatwiony więc to też nie problem. Mile przydatne wskazówki odnośnie płatności na miejscu (potrzebne mi są korony, czy euro też spokojnie starczy?), podróżowania po mieście (jak wygląda zakup/podbicie biletu (i gdzie go kupić), czym najlepiej - metro/autobus/tramwaj, itp. itd.). Wskazówki co warto odwiedzić, szczególnie poza tymi najpopularniejszymi rzeczami, które na każdej stronie o Pradze są wypisane też mile widziane! :)

#podroze #podroz #czechy #praga #pragaczeska #porady #tricki #informacje
  • 8
@inercja: można bilety zakupić polską kartą debetową? Albo chociaż euro? Czy muszę koronami "drobnymi"? Ogółem opłaca mi się wymieniać pieniądze na korony, czy jak wezmę trochę euro ze sobą + kartę debetową PKO to spokojnie zapłacę wszędzie gdzie będę potrzebował? W hotelu mam śniadania w formie bufetu tylko, ale to i lepiej bo wolę sam sobie coś wykombinować do jedzenia na mieście co wiem że będzie mi smakowało, niż zapłacić za
@CoJaCzytam: Po pierwsze nie kupuj winiety bo szkoda kasy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 70zł a jak ustawisz na GPS przejazd bez opłat to pojedziesz góra godzinę dłużej. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Po drugie jest zakaz parkowania obcych aut w Pradze blisko i w samym centrum tylko i wyłącznie metro jest najlepszym rozwiązaniem ewuentualnie komunikacja miejska.
Reszta to byle jaki przewodnik otwórz i
@CoJaCzytam: Na pewno przy wejściu do metra są automaty, niestety zapłacić w nich można tylko drobnymi. Co do kas to jakieś na pewno są, ale chyba tylko na większych stacjach (takich co przecinają się linie A, B lub C).

Co do płatnościami kartą to nie mam pojęcia. Całkiem możliwe, że bank może dorzucić marżę bądź przeliczyć kurs po swojemu.
@Dorth: No z tego co widzę to wcale nie tak godzina, bo dwie (50% dłużej) w jedną stronę a w dodatku jak pojadę teraz w zimę to przejazd przez mniejsze miejscowości w górach może być średnim pomysłem bez łańcuchów na kołach. Wolę chyba jednak tą winietę kupić i mieć spokój i przyjemną podróż. Co do tego zakazu to dobrze że mówisz, bo sam właśnie nie byłem pewny co zrobić i załatwiłem